Naga MarketsLogo 4fun MediaZgodnie z raportem datowanym na 29 października, Vestor Dom Maklerski rozpoczyna wydawanie rekomendacji dla grupy 4fun Media. Spółka dostaje cenę docelową na poziomie 20,5 zł za akcję. 


Dom Maklerski Vestor rozpoczął wydawanie rekomendacji dla 4fun Media z szacunkiem domyślnym cen akcji na poziomie 20,5 zł za akcję. Analitycy Domu Maklerskiego wskazują, że kluczowymi czynnikami odpowiadającymi za wyniki spółki będą wzrost segmentu reklamy zewnętrznej, utrzymanie “wysokiego” poziomu wyników generowanych przez agencję reklamową oraz włączenie do grupy nowych biznesów – reklamy internetowej i e-commerce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak czytamy w raporcie: “Segmentem negatywnie oddziałującym na dynamikę wyników 4fun będzie w naszej opinii działalność telewizyjna, która według naszych szacunków w 2018p może utracić 11 proc. przychodów“. Analitycy dodają również, że na przestrzeni ostatnich lat spółka 4fun Media zmieniła swój profil biznesowy z niszowego producenta telewizji muzycznej na zdywersyfikowaną platformę medialną z rosnącym udziałem cyfrowej reklamy zewnętrznej. To sprawia, że grupa podwoiła przychody, a udział produkcji telewizyjnej w EBITDA spadł do ok. 40 proc. w 2018P z 84 proc. w 2015 roku” – podano w raporcie.

DM Vestor oczekuje znormalizowanego zysku netto w latach 2018-19 na poziomie odpowiednio 8,1 mln zł i 8,7 mln zł. EBITDA w tych latach w spółce ma wynieść 13,3 mln zł i 15 mln zł.

 

WYKRES 4FUN MEDIA W1 29.10.2018
4FUN MEDIA W1 29.10.2018

Aktualnie spółka na widocznym wykresie tygodniowym wykonuje formacje filiżanki z uszkiem – co statystycznie daję spore prawdopodobieństwo wypełnienia. Górne podejście faktycznie pokrywa się z ceną docelową Vestor DM, co daje potencjał od aktualnej ceny około 51 procent. Aktualnie spółka oscyluje przy cenie 13,5 zł za akcję.

Autorem raportu jest Michał Wojciechowski. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Vestor, których dystrybucja nastąpiła 29 października 2018 roku, o godzinie 08:00. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Vestor DM – 4fun 29.10.2018 disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here