Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 1 października, Vestor Dom Maklerski wydaje rekomendacje, w której zaleca akumulowanie akcji Bogdanka z celem docelowym akcji na poziomie 69,2 zł oraz podaje zalecenie neutralne dla JSW i ceną docelową 72,7 zł. 


Rekomendacja Domu Maklerskiego Vestor opiewa o dnie opinie – zalecenie akumulacji akcji Bogdanka z celem docelowym akcji 69,2 zł oraz zalecenie neutralne dla akcji JSW z celem 72,7. Raport został sporządzony przy cenie 60,4 zł dla Bogdanki oraz 68,5 zł dla JSW.

Jak piszą analitycy w nocie: “Uważamy, że ceny węgla koksowego nie utrzymają się na obecnych poziomach w długim okresie ze względu na wzrost produkcji węgla przez australijskich producentów oraz ograniczenie produkcji stali w Chinach. Naszym zdaniem wartość indeksu węgla energetycznego PSCMI 1 w najbliższych latach powinna oscylować w okolicach PLN 250-260/t, ze względu na stabilny popyt na węgiel, ograniczone moce produkcyjne polskich kopalń oraz niski poziom zapasów na przykopalnianych zwałach“.

Źródło: xStation5
Zakładając cenę docelową akcji Bogdanka – potencjał wzrostowy sięga jeszcze prawie 17 procent licząc od aktualnej ceny – 59,30 zł za akcję. Spółka dość mocno obroniła ostatnie spadki i aktualnie znajduje się na strefie oporowej, jednak sentyment nadal utrzymuje się pozytywny patrząc na dalsze utrzymywanie się wykresu i możliwość dalszej wspinaczki.

Analitycy Vestor prognozują również w 2018 oraz 2019 znormalizowaną EBITDA JSW odpowiednio na 3,1 mld zł (-11 proc. r/r, zgodnie z kons.) oraz 2,3 mld zł (-26 proc r/r, 6 proc. poniżej kons.). Natomiast znormalizowaną EBITDA Bogdanki szacują na 575 mln zł (płasko r/r, 6 proc. pow. kons.) oraz 776 mln zł (+35 proc. r/r, 9 pow. kons.) odpowiednio w 2018 oraz 2019 roku.

Źródło: xStation5

Cena docelowa dla spółki JSW 72,7 zł za akcję stanowi poziom idealnej sekwencji, a więc relatywnie bezpiecznego poziomu, skąd wykres będzie musiał dalej zdecydować czy dojdzie do przełamania sekwencji spadkowej i utworzenia krótkoterminowego trendu wzrostowego, czy rozpocznie kontynuacji spadków zgodnie z panującym od lutego trendem z tego miejsca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSDJPY – czy nadchodzi korekta? – 04/10/18
Następny artykułMay nie da szans rządowi na wprowadzenie zmian w umowie secesyjnej
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here