Naga MarketsKurs Orlenu wzrósł o 33 proc. w ciągu 2M z powodu mocnych marż rafineryjnych w lipcu i sierpniu oraz spekulacji o niższym prawdopodobieństwie udziału spółki w projekcie budowy elektrowni jądrowej. Pozostawiamy nasze prognozy w zasadzie niezmienione i obniżamy rekomendację z Kupuj do Neutralnie z nową ceną docelową 109 zł (podwyższoną z 104 zł ze względu na wyższe mnożniki europejskich rafinerii) – czytamy w najnowszym raporcie Domu Maklerskiego Vestor. 


Zdaniem analityków jest zbyt wcześnie aby w pełni wycenić połączenie PKN Orlen i Grupy Lotos. Ogłoszenie strategii na jesieni prawdopodobnie będzie neutralne dla kursu – czytamy w raporcie. Również cena ropy będzie mieć wpływ na cenę akcji PKN. 80 dolarów za baryłkę stanowi ryzyko do naszych prognoz; w dalszym ciągu dostrzegamy ryzyko udziału spółki w projekcie elektrowni jądrowej (zakładamy prawdopodobieństwo 50 proc.) – dodaje DM Vestor.

PKN odbija się od strefy

W trakcie tworzenia tego artykułu za akcję PKN Orlen płacono na warszawskim parkiecie 100,25 złotych. Wycena spółki delikatnie spada (-0,2% w momencie pisania) odbijając się od strefy oporu w rejonie 104,50. Brak wybicia strefy oporu i ostatniego maksimum niesie ze sobą ryzyko kontynuacji spadków i testu okolic 82,00:

źródło: TradingView


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here