Naga MarketsAkcje KGHMW najnowszej rekomendacji dla spółki KGHM datowanej na 30 sierpnia, analitycy Domu Maklerskiego Vestor podtrzymali swoją rekomendację na poziomie “skumuluj”. Dość znacząco obniżyli oni jednak cenę docelową spółki, która w tym momencie wynosi 85 zł z 117 zł wcześniej. W momencie sporządzenia raportu, kurs akcji KGHM znajdował się natomiast na poziomie 74 złotych.


KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również inne metale m.in. złoto, ołów, nikiel, molibden. KGHM eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi, posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile.

– Ze względu na silniejszą od naszych wcześniejszych oczekiwań eskalację wojny handlowej obniżamy nasze założenia dot. ceny miedzi o 11/14% w latach 2019/20p oraz zmniejszamy prognozy EBITDA o odpowiednio 20/26% – napisano w raporcie.

– Od początku roku kurs akcji KGHM, liczony w USD spadł o 21%, podczas gdy ceny miedzi oraz kursy akcji grupy porównawczej spadły o zaledwie 5%. O ile niższe prognozy cen miedzi uzasadniają przecenę, jej skala jest w naszym przekonaniu nieadekwatna. Zwracamy uwagę, że udział metali szlachetnych w przychodach KGHM jest większy niż w grupie porównawczej – czytamy dalej.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Spoglądając na notowania spółki KGHM zauważymy, że cena jej akcji od pewnego czasu utrzymuje się znacząco poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 81,50 zł. Warto zwrócić uwagę, iż jest to najniższa wycena akcji KGHM od pierwszej połowy listopada 2016 roku.

KGHM
Notowania KGHM | Źródło: xStation


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCloud Token – „śmierdzący” projekt wart uwagi organów ścigania
Następny artykułWIG20 ze skromnym zyskiem w czwartek. Akcje CCC w górę, Play najsilniej traci
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here