Naga MarketsPodczas poniedziałkowej sesji handlowej, Dom Maklerski Vestor zgodnie z przedstawionym dziś raportem – obniża cenę docelową akcji spółki ML System z wcześniejszych 35,3 zł do obecnego poziomu 32,2 zł za akcję. Spółka ta nadal oscyluje na bardzo niskich poziomach, poniżej 20 zł, dlatego mimo obnażenia zakresu docelowego, dotarcie do obecnych poziomów będzie stanowić dobry zasięg dla inwestorów dołączających do wykresu.


Vestor DM wydaje dziś raport, w którym wskazuje, że czas obniżyć rekomendację dla spółki ML System z wcześniejszych szacunków 35,3 zł za akcję do poziomu 32,2 zł za akcję. Raport został sporządzony przy kursie spółki równym 20 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podkreślają analitycy domu maklerskiego: podnoszą oni prognozy przychodów spółki na lata 2019-2021 odpowiednio o 3-14 proc., jednocześnie obniżając prognozy zysku netto o -32 proc./-24 proc./-2 proc.

wykres MLsystem H4 03.06.2019
MLsystem H4 03.06.2019

Jak dodano również w raporcie – spółka zakłada wyższe przychody zagraniczne w najbliższych latach (Australia, Europa Zachodnia, próba wejścia na rynek USA). Dodatkowo, zarząd przyznał, że skala ofertowania jest prawie 10x większa r/r. Spółka obniża prognozy marż brutto w latach 2019-20p do 14 proc. (z 17 proc.), biorąc pod uwagę zmianę struktury sprzedaży (przede wszystkim więcej kontraktów parasolowych) oraz konkurencję na rynku (zwłaszcza ze strony chińskich producentów modułów PV).

W tym momencie spółka znajduje się przy cenie 19,95 zł za akcje i jak już zostało to wspomniane – poziom docelowy według analityków Vestor DM określony jest na poziomie 32,2 zł za akcje. Takie podejście stanowiło by wzrost na poz ziomie ponad 61 procent, dlatego warto przyglądać się spółce.

Autorem raportu jest Maciej Hebda. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Vestor, którego dystrybucja nastąpiła 3 czerwca 2019 roku. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:
VestroDM – ML System 03.06.2019Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here