Naga MarketsPodczas poniedziałkowej sesji handlowej, Dom Maklerski Vestor zgodnie z przedstawionym dziś raportem – obniża cenę docelową akcji spółki ML System z wcześniejszych 35,3 zł do obecnego poziomu 32,2 zł za akcję. Spółka ta nadal oscyluje na bardzo niskich poziomach, poniżej 20 zł, dlatego mimo obnażenia zakresu docelowego, dotarcie do obecnych poziomów będzie stanowić dobry zasięg dla inwestorów dołączających do wykresu.


Vestor DM wydaje dziś raport, w którym wskazuje, że czas obniżyć rekomendację dla spółki ML System z wcześniejszych szacunków 35,3 zł za akcję do poziomu 32,2 zł za akcję. Raport został sporządzony przy kursie spółki równym 20 zł.

Orbex

Jak podkreślają analitycy domu maklerskiego: podnoszą oni prognozy przychodów spółki na lata 2019-2021 odpowiednio o 3-14 proc., jednocześnie obniżając prognozy zysku netto o -32 proc./-24 proc./-2 proc.

wykres MLsystem H4 03.06.2019
MLsystem H4 03.06.2019

Jak dodano również w raporcie – spółka zakłada wyższe przychody zagraniczne w najbliższych latach (Australia, Europa Zachodnia, próba wejścia na rynek USA). Dodatkowo, zarząd przyznał, że skala ofertowania jest prawie 10x większa r/r. Spółka obniża prognozy marż brutto w latach 2019-20p do 14 proc. (z 17 proc.), biorąc pod uwagę zmianę struktury sprzedaży (przede wszystkim więcej kontraktów parasolowych) oraz konkurencję na rynku (zwłaszcza ze strony chińskich producentów modułów PV).

W tym momencie spółka znajduje się przy cenie 19,95 zł za akcje i jak już zostało to wspomniane – poziom docelowy według analityków Vestor DM określony jest na poziomie 32,2 zł za akcje. Takie podejście stanowiło by wzrost na poz ziomie ponad 61 procent, dlatego warto przyglądać się spółce.

Autorem raportu jest Maciej Hebda. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Vestor, którego dystrybucja nastąpiła 3 czerwca 2019 roku. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:
VestroDM – ML System 03.06.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRozwój branży “cannabis” w Polsce
Następny artykułDolar nie musi wejść już teraz w korektę. Co dalej z kursem USD?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here