Naga MarketsBitcoin hakerzyJak wynika z najnowszych danych, nieznani hakerzy próbowali przeprowadzić “51% atak” na Vertcoin (VTC), ale ostatecznie musieli do tego “interesu” dołożyć z własnych kieszeni.


Atak na Vertcoin nie powiódł się

“Atak 51%” jest atakiem na sieć blockchain, w którym pojedynczy podmiot lub organizacja jest na tyle potężna aby móc kontrolować większość mocy obliczeniowej obecnej w całej sieci, co może doprowadzić do częściowego zakłócenia działalności sieci lub nawet wykorzystaniu jej do własnych celów.Główny administrator Vertcoin, James Lovejoy, ujawnił w raporcie, że w dniu 2 grudnia, złośliwy podmiot wymierzony w kryptokurrency exchange Bittrex, próbował siecią Vertcoin. Hakerzy zapłacili za próbę ataku co najmniej 440 dolarów. Vertcoin jest odłamem Bitcoina (BTC), dołączył się od niego w 2014 roku. Kryptowaluta doświadczyła poważnego ataku w grudniu ubiegłego roku, podczas którego hakerzy ukradli fundusze o wartości 100.000 dolarów.

Zobacz także: Powstał Saturn V2 – protokół, który zdecentralizuje wydobycie BTC

Tym razem jednak wygląda na to, że atak był znacznie mniej udany. “W oparciu o ceny rynkowe, które obowiązywały w trakcie przygotowań do ataku oraz trudność wydobycia, , szacujemy, że hakerzy wydali 0,5-1 BTC na przeprowadzenie ataku”, wyjaśnił Lovejoy. Okazuje się więc, że hakerzy wyszli ze stratą netto pomiędzy 0,06 BTC ($440) i 0,56 BTC ($4,100).

Giełda Bittrex jest głównym miejscem obrotu VTC. Od razu po tym jak zauważona została podejrzana aktywności, Lovejoy poprosił o wstrzymanie wymiany par z VTC, co jak się okazało znacznie ograniczyło powadzenie ataku. Ucierpiał jednak kurs kryptowaluty,  VTC/USD spadł o około 7% do 0,23 USD w ciągu ostatnich 24 godzin, niemniej ruch ten jest zasadniczo nieistotny w kontekście rekordów z 2019 r. wynoszących 0,61 USD. Jak podał Cointelegraph, Bitcoin pozostaje znacznie bardziej odporny na “ataki 51%” dzięki swojej zdecentralizowanej strukturze i bezkonkurencyjnemu hash rate. Andreas Antonopoulos powiedział, że przypadku Bitcoina, taki atak kosztowałby około 1 miliarda dolarów za 10-minutową ofensywę, co samo w sobie jest niemożliwe do osiągnięcia.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here