Naga MarketsMocno skupiająca się na prywatności kryptowaluta Verge po raz drugi stała się ofiarą ataku hakerskiego. Tym razem w ciągu kilku godzin ukradziono 35 mln monet o łącznej wartości 1,4 mln USD. Z Twittera Verge wynika, że ich pula została zaatakowana poprzez DDOS 21 maja. Obecnie trwają prace nad naprawą tego problemu.

Według danych CoinMarketCap, wartość XVG spadła w ciągu ostatnich 24 godzin o nieco ponad 14%. To nie pierwszy atak, którego ofiarą padł Verge. Na początku kwietnia w wyniku kradzieży zniknęło 250 tys. monet. Wtedy reakcja rynku była gwałtowniejsza, kryptowaluta straciła na wartości 25%.

Z kolei w marcu celem ataku stało się konto na Twitterze Verge, które zostało przejęte przez hakerów. Pojawiły się na nim informacje o rozdawaniu darmowych XVG w zamian za wysłanie monet na konto oszustów. Jak na razie ze strony Verge nie pojawił się żaden szerszy komentarz na temat najnowszego ataku.

Zdaniem OCMiner, Verge niewiele zrobił od czasu pierwszego ataku, a ich działania są jedynie doraźne, nie rozwiązują źródła problemu. W takiej sytuacji kolejne ataki są jedynie kwestią czasu. Tylko w maju kryptowaluta straciła połowę swojej wartości. Coraz mniej osób wierzy w jej sukces.

Gdzie zatrzymają się spadki na Verge?


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here