Naga MarketsVercom z podniesioną wyceną do 65 zł. III kwartał ma przynieść wzrost dynamiki przychodów - zapiski giełdowego spekulantaPodczas wczorajszej sesji pojawiła się kolejna rekomendacja dla niedawnego debiutanta ze stajni R22 – spółki Vercom. Haitong Bank podtrzymał rekomendację kupuj i podniósł cenę docelową do 65 zł. Haitong Bank utrzymuje pozytywną rekomendację po dodaniu do modelu przejętych spółek FreshMail i PushPushGO. Ponadto, w ostatnich miesiącach mnożniki CPaaS uległy poprawie (2021 EV/EBITDA 23,5x vs. 18,8x w czerwcu br.), co pozytywnie wpływa na metodę wyceny mnożnikowej. „Ostatnie przejęcie FreshMail zwiększyło bazę klientów Vercom o 6,5 tys. (do 18,5 tys.) i oferuje widoczny potencjał do sprzedaży z usługami SMS, push i OTT.

Przejęcie PushPushGO otwiera przed Vercomem bardzo obiecujący segment komunikacji web push, który w najbliższych latach powinien charakteryzować się najszybszym tempem wzrostu wśród wszystkich produktów CPaaS”- uzasadniają analitycy wzrost wyceny. „Zarząd spółki pracuje obecnie nad kolejnymi akwizycjami i do połowy 2022 r. planuje wydać na ten cel ok. 250 mln PLN. Wyniki II kw. br. mogły budzić wątpliwości inwestorów, gdyż wzrost organiczny wyniósł ok. 13 proc. r/r i był wyraźnie niższy niż w poprzednich kwartałach.Zainicjowane odbicie

Analitycy podkreślają jednak, że powodem tego spadku była bardzo wysoka baza z II kw. 2020 r. związana z lockdownem. Haitong Bank oczekuje, że w III kw. br. dynamika organicznego wzrostu przychodów powróci do poziomu ok. +25 proc. r/r, co powinno potwierdzić, że Vercom jest spółką o wysokim potencjale rozwojowym” – kończą eksperci z Haitong Banku.

vercom


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here