Logo R22Vercom – spółka zależna od R22 – podjęła uchwały dotyczące m.in. ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie jej akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, podało R22. Upublicznienie spółki planowane jest na pierwszą połowę 2021 r.

“Zarząd spółki uznaje, że obecny etap rozwoju Vercom to dobry moment na jej upublicznienie. Spółka, jako spółka publiczna, widzi wiele korzyści związanych z funkcjonowaniem Vercom na GPW, w tym łatwiejszy dostęp do finansowana planów rozwojowych, poszerzenie bazy inwestorów, oraz liczy na uwolnienie wartości Vercom. Zarząd spółki oraz zarząd Vercom wierzą, że ten krok stworzy nowe możliwości rozwoju Vercom oraz będzie korzystny z punktu widzenia akcjonariuszy, spółki jak i Vercom” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie R22, debiut na GPW oznacza, że grupa kapitałowa spółki stanie się jeszcze bardziej transparentna, a Vercom firmą dużo bardziej rozpoznawalną zarówno wśród inwestorów, jak i jej kontrahentów.

“Zarząd spółki jednocześnie podkreśla, że nie planuje zmieniać struktury grupy kapitałowej spółki. Upublicznienie planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku, natomiast ostateczna decyzja zostanie podjęta przy uwzględnieniu sytuacji rynkowej w tym czasie. Szczegóły rozważanej transakcji zostaną przedstawione w prospekcie, który zostanie opublikowany po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF)” – czytamy także.

Vercom jest jednym z wiodących polskich dostawców technologii umożliwiającej integrację i automatyzację różnych kanałów komunikacji elektronicznej. Rozwiązania oferowane przez Vercom obejmują specjalistyczne narzędzia, pozwalające ich użytkownikom na skuteczną i efektywną kosztowo komunikację z własnymi klientami.

Vercom odpowiada w grupie R22 za segment CPaaS (Communication Platform as a Service), który za ostatnie 12 miesięcy wygenerował 96 mln zł przychodów oraz 23,1 mln zł EBITDA. Spółka R22 posiada 70,51% udziału w kapitale zakładowym Vercom, podano.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here