Naga MarketsVercom otrzymuje rekomendację „kupuj” i cenę docelową 58,60 zł od Haitong Bank!Spółka informatyczna Vercom, zajmująca się dostarczaniem rozwiązań chmurowych, w najnowszej rekomendacji od Haitong Bank otrzymała rekomendację „kupuj”, natomiast cena docelowa ustalona została na poziomie 58,6 zł. Za ten stan rzeczy odpowiadają między innymi bardzo dobre perspektywy dla branży i postępujący proces cyfryzacji (m.in. instytucji finansowych).

Vercom z rekomendacją „Kupuj”

Haitong Bank w swoim najnowszym raporcie z 10 czerwca określa cenę docelową dla spółki Vercom na poziomie 58,6 zł, przy jednoczesnym zaleceniu „kupuj”. Na koniec czwartkowej sesji spółka wyceniana była przez inwestorów na 52 zł za walor. Warto wskazać, że jest to nowy podmiot na warszawskiej giełdzie, gdyż jego debiut miał miejsce początkiem maja.

Te artykuły również Cię zainteresują
Vercom SA to spółka technologiczna, dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform as a Service). Obejmują one usługi wykorzystujące cyfrowe kanały komunikacji, takie jak: sms, email, push oraz komunikatory (OTT). Wśród klientów spółki wymienić można takie podmioty jak eobuwie.pl, olx, Rossmann, mBank, Inpost, Ikea i wiele innych. Siedziba spółki mieści się w Poznaniu, natomiast oddziały zlokalizowane są w Warszawie, Pradze oraz Berlinie.

Jak wskazują analitycy w raporcie, silne powiązanie z handlem elektronicznym i procesem cyfryzacji sprawia, że branża, w której operuje spółka, ma przed sobą bardzo dobre perspektywy. Również model biznesowy spółki pozwala generować spore ilości gotówki, ponieważ cechuje się on niskimi nakładami inwestycyjnymi.

Cyfryzacja procesów biznesowych

W 2020 r. 26 proc. przychodów Vercom było generowanych przez klientów korzystających z co najmniej dwóch produktów, podczas gdy prawie 100 proc. przychodów ProfiSMS jest generowanych z niskomarżowych usług SMS. Wysokomarżowe usługi email i MarTech oraz obecni klienci spółki powinny w dłuższej perspektywie wspierać marżę EBITDA. – czytamy w raporcie Haitong Bank.

Blisko 75% przychodów spółki ma swoje źródło u klientów powiązanych z branżą e-commerce, jednak pozostała część również cechuje się dobrymi perspektywami, ponieważ są to m.in. telekomunikacja i finanse, które to prowadzą cyfryzację procesów biznesowych.

Spółka generuje gotówkę

– Model biznesowy oparty na subskrypcjach i wolumenie wiadomości jest skalowalny, daje możliwość generowania dużej ilości gotówki i wymaga organicznych nakładów inwestycyjnych. W latach 2018-2020 średnia konwersja gotówki wyniosła 91 proc., organiczny wskaźnik nakładów inwestycyjnych do przychodów osiągnął poziom 2,1 proc., gdy wolne przepływy pieniężne wzrosły do 22,3 mln PLN w 2020 r. vs 8,7 mln PLN w 2018 r. – wskazują analitycy Haitong Bank.

Spółka rozważa również możliwości dokonania fuzji i przejęć z segmentu CPaaS. Koszty takich operacji miałyby wynieść ok. 250 mln zł, podczas gdy przełożyłoby się to na 25 mln zł przyrostu EBITDA. Vercom planuje uzyskać skorygowany wzrost EBITDA w latach 2020-2024 na poziomie 25 proc. CAGR.

invest

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkn | kruk kurs | akcje azoty | dolar notowania | sp500 notowania | pgnig kurs | prognozy bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here