Naga Markets

Bez wątpienia popularność rynku kryptowalut zadziwia nawet najbardziej sceptycznie nastawionych do takich nowinek. Jednak ekstremalne wzrosty wyceny jakie notują niektóre z monet nie są tak ważne jak to co za nimi stoi. Technolo teraz nazywana jest rewolucją na miarę Internetu i wielu pokłada w niej wielkie nadzieje. Wśród zwolenników nowego trendu znajdziemy również zespół twórców VeChain.

VeChain – co to jest?

VeChain to, jak przekonują autorzy największa platforma oparta o łańcuch bloków oferująca usługę Blockchain-as-a-Service. Na czym ona polega? Aby to wyjaśnić musimy cofnąć się do początku.Blockchain dla każdego dzięki VeChain

Wikipedia opisuje technologię blockchain następująco: zdecentralizowana i rozproszona baza danych w modelu open source w sieci internetowej o architekturze peer-to-peer (P2P) bez centralnych komputerów i niemająca scentralizowanego miejsca przechowywania danych, służąca do księgowania poszczególnych transakcji, płatności lub zapisów księgowych. 

Dalej znajdziemy zapis, jakoby blockchain był publicznym i jawnym rejestrem do którego dostęp może uzyskać każdy. I jest to prawda… choć nie do końca. Bowiem niektóre firmy nie chcą poświęcać środków na stworzenie własnego łańcucha – brakuje im gotówki lub wiedzy do tego potrzebnej. W tę niszę próbuje się wpasować VeChain.

Platforma umożliwia tworzenie bezpiecznych i przejrzystych kontraktów oraz aplikacji, których zastosowanie jest naprawdę szerokie – od medycyny, poprzez usługi prawne, finanse na handlu kończąc. Dzięki BaaS VeChain tworzy ekosystem dla przedsiębiorców z całego świata.

Fundacja VeChain i jej partnerzy

VeChain to także powstała w 2017 roku w Singapurze organizacja non-profit, której głównym celem jest rozwój platformy. Jak przekonuje zespół VeChain społeczność blockchain dąży do zagwarantowania wysokiego stopnia autonomii lub decentralizacji poszczególnych projektów, umożliwiając użytkownikom zabranie głosu w każdej kwestii dotyczącej ich rozwoju i kształtu. Takie zachowanie jest jednak nieskuteczne ze względu na różnorodność opinii, co nie sprzyja ciągłemu i niezagrożonemu rozwojowi technologii Blockchain.

Fundacja VeChain zarezerwowała więc sobie prawo do doboru partnerów, którzy podzielają wizję zespołu i chcą wesprzeć platformę czy to poprzez umożliwienie jej codziennej pracy czy też poprzez dalszy rozwój. Fundacja w ostatnich dwóch latach zdołała pozyskać partnerów o zasięgu globalnym. Wśród nich znalazły się takie przedsiębiorstwa jak Renault, Microsoft czy PwC.

AVA Trade

Token VeChain 

VeChain nie może obejść się bez swojego tokenu nazwanego identycznie jak platforma i oznaczonego skrótem VEN. Jest on oparty o blockchain Ethereum jednak na obecnym etapie rozwoju platformy nowy token jest już tak dalece zmodyfikowany przez zespół pracujących nad nim programistów, że można mówić o samodzielnym łańcuchu.

VEN wykorzystywane jest jako główny środek płatniczy i paliwo dla wszystkich aplikacji utworzonych na platformie. Maksymalna podaż VEN wynosi równy miliard tokenów, z których 70% jest swobodnie wymienialne. Pozostała część zarezerwowana jest dla zespołu projektowego, który dba o to by cała platforma pozostała stabilna również w przyszłości, gdy liczba jej użytkowników będzie większa. VEN można nabyć na część z popularnych giełd kryptowalut:

Kurs VeChain 

Wykres VeChain 


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułPrawdziwe “zamki na piasku ” – wspomnienia tradera z City cz. 12
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 22.01.2018 EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here