Naga MarketsVersaBank, notowany na giełdzie w Toronto podmiot z sektora bankowego ogłosił w środę, że planuje wprowadzić na rynek kryptowalutę reprezentowaną jeden do jednego przez depozyt bankowy w dolarach kanadyjskich. Stablecoin o nazwie VCAD będzie pierwszym wspieranym przez północnoamerykański bank i znajdujące się w nim depozyty gotówkowe.

  • Każdy emitowany token VCAD ma mieć pokrycie 1:1 w dolarze kanadyjskim
  • Projekt VersaBank jest pierwszym stablecoinem, który wspiera komercyjny bank zapewniając mu pokrycie wartości w depozytach gotówkowych
  • Kryptowaluta ma zostać oficjalnie zaprezentowana w przeciągu kilku najbliższych miesięcy
  • Akcje instytucji w trakcie środowego handlu wystrzeliły o ponad 17% osiągając historyczne maksima

Stablecoin od VersaBank, czyli VCAD. W planach VUS i VEuro

VersaBank zawarł strategiczne partnerstwo ze Stablecorp, spółką joint venture pomiędzy wiodącym kanadyjskim zarządcą aktywów kryptowalutowych, 3iQ, i Mavennet, kanadyjskim liderem w rozwoju blockchain, w celu komercyjnego uruchomienia VCAD. VCAD jest oparty na autorskim oprogramowaniu bankowym VersaBank, a procesy emisji walut cyfrowych dla VCAD będą zarządzane przez VersaVault®, spółkę zależną VersaBank, DRT Cyber Inc. Bank planuje publiczne udostępnienie VCAD w ciągu najbliższych miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z modelem biznesowym VersaBank, VCAD będzie wydawany przez VersaBank partnerom pośrednictwa finansowego w zamian za depozyty w dolarach kanadyjskich z wykorzystaniem inteligentnych kontraktów. Partnerzy VersaBank będą następnie oferować VCAD bezpośrednio osobom prywatnym i firmom, które będą mogły wykorzystać je w handlu i wymienić na dolary kanadyjskie w dowolnym momencie.

– Jako pierwszy w Ameryce Północnej emitowany przez bank “stablecoin”, VCAD oferuje konsumentom i firmom możliwość przyjęcia i wykorzystania korzyści płynących z waluty cyfrowej i aktywów opartych na blockchain bez zmienności tradycyjnych walut, wraz z bezpieczeństwem aktywów opartych na wartości, których od dawna domagał się świat kryptowalut. Konsumenci i firmy kupujące produkty i usługi za pomocą VCAD będą wreszcie znać dokładną wartość swojej waluty cyfrowej podczas wykonywania tych transakcji – powiedział David Taylor, prezes zarówno VersaBank, jak i jego spółki zależnej zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym, DRT Cyber.

Oprócz VCAD, w ramach swojego partnerstwa, VersaBank i Stablecorp planują wspólnie pracować nad rozwojem i wprowadzeniem na rynek “VUS” i “VEuro”, stablecoinów dla dolara amerykańskiego oraz euro również opartych o depozyty w tych walutach.

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z VersaBank, aby zaoferować cyfrową walutę, która rozwiązuje dwa główne niedociągnięcia tradycyjnego rynku kryptowalut – zmienność i bezpieczeństwo. VCAD zapewnia konsumentom nie tylko bezpieczeństwo zapewnione przez depozyt bazowy w kanadyjskim banku, ale także komfort wiedząc, że każdy wydany lub wykupiony VCAD zawsze będzie miał wartość jeden do jednego z dolarem kanadyjskim.  Mając tak wyraźne korzyści, jesteśmy wysoce przekonani o popycie na VCAD w miarę jak waluty cyfrowe stają się coraz częściej częścią głównego nurtu transakcji finansowych  – powiedział Jean Desgagne, prezes Stablecorp.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax notowanie | co to jest blika | kurs dolara (usd) | biomed lub akcje | wykres bitcoinaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynek jest przewartościowany – uważa Charles Munger, prawa ręka Buffetta
Następny artykułKurs złota w górę, indeksy DAX i S&P 500 mają tracić: sentyment inwestorów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here