Naga MarketsBank obrotu papierami wartościowymi VPE uruchomił pierwszą w Niemczech usługę handlu kryptowalutowego dla inwestorów instytucjonalnych, poszerzając dotychczasową ofertę maklerską.


VPE WertpapierhandelsBank AG (VPE) wprowadził regulowane usługi w zakresie obrotu papierami wartościowymi w walutach obcych dla inwestorów instytucjonalnych. VPE posiada licencję niemieckiego regulatora finansowego BaFin (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht) gwarantując swoim klientom bezpieczne usługi w zakresie produktów finansowych, w tym tokenów kryptograficznych.

“W ostatnich latach kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum i inne, stały się obiecującą klasą aktywów. Do tej pory obrót żetonami cyfrowymi ograniczał się do giełd kryptograficznych i rynków internetowych. Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym niemieckim bankiem, który oferuje naszym klientom usługi w zakresie handlu na tychże aktywach”, powiedziała Katharina Strenski, Public Relations Manager w VPE.

Produkt, który oferuje zautomatyzowany handel kryptowaluty, powstał we współpracy z solarisBank, oraz przy wsparciu czołowych ekspertów w dziedzinie bankowości i prawa kryptograficznego. Wirtualny rachunek handlowy VPE jest prowadzony w depozycie przez solarisBank. Klienci uzyskają również dostęp do indywidualnego wirtualnego portfela walutowego hostowanego przez VPE.

“Do tej pory inwestorzy instytucjonalni napotykali na wysokie bariery wejścia na rynek produktów kryptograficznych. Nasze usługi w zakresie handlu tokenami kryptograficznymi oferują znacznie wygodniejszą alternatywę” – dodała Strenski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here