Naga MarketsVarsav Game Studios zyskuje ponad 17%. Gra „Giant Uprising” zadebiutuje 2 listopadaPodczas poniedziałkowej sesji Varsav Game Studios notuje spektakularny wzrost swojej wyceny. Akcje spółki wyceniane są obecnie na blisko 2,2 zł, czyli ponad 17% niż na poprzednim zamknięciu. W piątek, w godzinach wieczornych, spółka poinformowała, że gra Giants Uprising zadebiutuje na Steam 2 listopada 2021.

Varsav Game Studios rośnie o 17%

W trakcie dzisiejszej sesji Varsav Game Studios notuje mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Notowana na małym rynku NewConnect spółka zyskuje obecnie aż 17,30%, co oznacza wzrost o 0,32 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 1,85 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 2,17 zł.– Widzimy, że historia ostatnich 3 lat notowań była bardzo burzliwa. Spółka w przeciągu kilku tygodni czy miesięcy potrafiła zyskiwać ponad kilkaset procent, ale z drugiej strony nigdy nie wywiązał się stały trend. Obecnie obserwujemy wybicie się z umiarkowanego trendu spadkowego, który oznaczał spadające zainteresowanie akcjami spółki. Obecna sytuacja zaczyna przypominać maj 2018 roku, kiedy po umiarkowanych spadkach rozpoczęły się dosyć dynamiczne wzrosty. Teraz te wzrosty rozpoczęły się zaraz na początku sierpnia. – wskazują analitycy Domu Maklerskiego XTB.

Varsav Game Studios zyskuje ponad 17%. Gra „Giant Uprising” zadebiutuje 2 listopada
Notowania Varsav Game Studios w latach 2018-2021. Źródło: Stooq.pl

Początkiem sierpnia akcje spółki wyceniane były na ok. 1,60 zł za walor, tak więc w trakcie ostatnich sesji zanotowały one wzrost o blisko 0,60 zł. Warto jednak wskazać, że jeszcze końcem grudnia 2020 wycena spółki sięgała nawet 2,50 zł za walor, a w szczytowych momentach inwestorzy gotowi byli zapłacić nawet 4 zł za akcję.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Spółka ustala premierę

– Zarząd Varsav Game Studios S. A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Emitent”, „Spółka”), w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI 6/2021 z dnia 15 kwietnia 2021 roku (dot. harmonogramu wydawniczego na 2021 rok) oraz 30/2020 z dnia 23 października 2020 roku, informuje, iż Spółka ustaliła datę premiery gry Giants Uprising na platformie Steam na dzień 2 listopada 2021 roku. – wskazuje spółka w komunikacie nr 11/2021.

W ostatnim czasie spółka zaprezentowała również swoje wyniki finansowe za 1 półrocze 2021. W okresie tym przychody ze sprzedaży wyniosły 2,16 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 1,70 mln zł. Z kolei zysk netto wyniósł 303 tys. zł, podczas gdy w 1 półroczu 2020 spółka zanotowała stratę w wysokości 223 tys. zł.

invest

Zespół Varsav Game Studios składa się z kilkudziesięciu specjalistów, którzy doświadczenie w produkcji gier zdobywali w Vivid Games, CI Games, The Farm51, Bloober Team i Flying Wild Hog. Specjalizacją studia są gry “z innej perspektywy”, ukazujące graczowi unikalną perspektywę głównego bohatera. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar euro | pge akcje prognozy | wykres nasdaq | aktualny kurs dolar lew | kurs ropy wti | playway akcje | notowania develia |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here