Naga MarketsPodstawowa działalność Varsav Game Studios S.A. koncentruje się na realizacji projektów w gier komputerowych i mobilnych oraz aplikacji.

varsav game

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka notuje słabe wyniki finansowe, ostatnie lata oraz kwartały zakończyły się stratami. W przypadku spółek produkujących gry komputerowe, rynek wycenia głównie oczekiwana co do możliwości odniesienia sukcesu przez grę, której produkcją spółka właśnie się zajmuje. Dokładnie tak jak w przypadku Varsav, gdyż mimo słabych wyników notowania rosną, od początku roku o ponad 200%. Rynek czeka na premierę gry „Bee Simulator” czyli na symulator pszczoły. Produkcja ta cieszy się sporym zainteresowaniem, a opublikowany trailer spotkał się z pozytywnym odbiorem. Zaledwie tydzień po publikacji liczba odsłon na YouTube przekroczyła 1 mln, liczba publikacji na temat gry sięgnęła 500, a całkowity zasięg szacuje się na niemal 10 mln użytkowników. Pozytywne jest to, że spółka reaguje na opinie graczy. Biorąc pod uwagę liczne komentarze, postanowiono znacząco rozbudować rozgrywkę. W związku z tym premiera, która planowana była jeszcze w bieżącym roku, opóźni się. Na wiosnę 2019 roku ma być gotowa wersja na PC i co najmniej jedną konsolę. Warto także dodać, że gra otrzymała nominację do jednej z najważniejszych nagród w Europie, przyznawanej na Game Connection Europe 2018 Development Awards.Gra została również dobrze przyjęta przez odwiedzających targi Gamescom i PAX. Spore oczekiwania napędzają trend wzrostowy. Wydaje się jednak, że obecnie może dojść do korekty, tym bardziej, że mamy za sobą sporą zwyżkę, a do premiery pozostaje jeszcze sporo czasu. Już 14 listopada poznamy wyniki za III kwartał. Trudno się spodziewać znaczącej poprawy. Także technika może sugerować korektę. Niedawno kurs sięgnął poziomu 5 zł co jest historycznym maksimum. Ruchy wzrostowe z poprzednich lat miały zazwyczaj dość zbliżony zasięg, który obecnie jest powoli wypełniany, widać to dobrze na wykresie tygodniowym. Możliwe więc, że koniec roku i raport kwartalny, nie będą sprzyjały dalszej zwyżce. W dłuższym terminie, bardzo pozytywne perspektywy nowej gry, powinny przełożyć się na kontynuację trendu wzrostowego, po zakończeniu korekty.

Czytaj także: Bee Simulator – kolejna gamingowa duma narodowa? Akcje studia zyskują ponad 100% w miesiąc

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here