Vantage – co to za broker?

Vantage działa na rynku od ponad 10 lat. Obecnie, grupa Vantage Markets zatrudnia ponad 1000 pracowników w ponad 30 biurach rozmieszczonych w różnych miejscach świata. Broker ten oferuje konta w modelu ECN/STP.

Oferta Vantage obejmuje Forex, akcje, indeksy, surowce – łącznie ponad 400 instrumentów finansowych. Konta oferowane są w modelu ECN oraz STP.

Rodzaje kont: jakie konta oferuje Vantage?

Vantage oferuje swoim klientom 3 rodzaje kont: Standard STP, Raw ECN i Pro ECN. Wszystkie konta oferują dostęp do pełnej oferty instrumentów brokera, minimalną wielkość transakcji od 0,01 lota oraz posiadają analogiczne waluty bazowe konta. Każdy z rodzajów konta obsługiwany jest przez platformy MT4 i MT5. Kluczowe różnice to wielkość prowizji, spready i wielkość minimalnego depozytu,

Standard STP to konto oferujące zerową prowizję, spread od 0 pipsów i najmniejszą wielkość minimalnego o wartości 50$. Vantage rekomenduje to konto dla “inwestorów gotowych do przejścia do środowiska handlu na żywo.”

Raw ECN oferuje prowizję od 3$ na lot na transakcję, ale spread od 0 pips. Minimalny depozyt to 500$. Vantage określił, że jest to konto dla doświadczonych traderów chcących płynności klasy “instytucjonalnej”.

Pro ECN to również spread od 0 pips, ale niższa prowizja: od 1,75$ na lot na transakcję. Minimalny depozyt to 20 tys. dol., zatem jest konto przeznaczone dla profesjonalistów.