Naga MarketsAustralijski broker detaliczny Vantage FX dołącza do grona firm oferujących trading z poziomu platformy MetaTrader 4, które poszerzyły ofertę instrumentów o Bitcoina (kontrakty różnicy kursowej na BTC/USD).


Trading bez dźwigni finansowej, przynajmniej na początku

Dzięki strukturze kontraktu CFD, klienci Vangate FX będą mogli zawierać krótkie i długie pozycje podczas spekulacji na najpopularniejszej z kryptowalut. Obecnie broker nie oferuje jednak lewara dla instrumentu, tłumacząc to wysoką zmiennością i skokami cenowymi w relatywnie krótkim czasie o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Posiadając wysoką awersję do ryzyka, nie będziemy oferowali naszym klientom dźwigni finansowej w przypadku Bitcoina, chcąc chronić ich – jak i same przedsiębiorstwo – przed ryzykowną naturą tego rynku, który w przeszłości już kilkukrotnie dynamicznie się osuwał” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Vantage FX.

Nie wykluczono jednak, że idąc tropem innych brokerów w przyszłości minimalny lewar zostanie dodany do oferty.

Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Vantage FX twierdzi, że instrument pochodny na BTC jest o wiele łatwiej dostępny dla potencjalnych inwestorów niż same Bitcoiny i jemu pochodne: „Zapisanie się do giełdy Bitconowej, utworzenie portfela i spełnienie wszystkich wymogów przed pozyskanie kryptowalut jest dosyć skomplikowane – z drugiej strony nie uzyskujemy gwarancji bezpieczeństwa przed atakiem hackerów. Alternatywą stają się kontrakty CFD na BTC, pozwalające na spekulację bez niepotrzebnego ryzyka” – komentuje David Bily.

Kryptowaluty coraz popularniejsze wśród brokerów detalicznych

Vantage FX decydując się na uzupełnienie oferty o Bitcoina dołącza do dynamicznie rosnącej grupy brokerów detalicznych, którzy zdecydowali się udostępnić handel na BTC i innych kryptowalutach klientowi końcowemu.

Na polskim rynku w swojej ofercie posiadają je między innymi Admiral Markets, który jako pierwszy uzupełnił bazę instrumentów o Bitcoin Cash. Podwórko kryptowalut postanowił dokładniej zbadać również dom maklerski X-Trade Brokers (XTB). W efekcie w połowie czerwca informowaliśmy, że postanowił dodać do bazy dotychczasowych CFD również kryptowaluty – obecnie pochodzący z Warszawy międzynarodowy broker notowany na GPW oferuje handel na BTC/USD, ETH/USD, XRP/USD, LTC/USD oraz DSH/USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here