Naga MarketsVanEck: ponownie będziemy starać się o stworzenie ETF bitcoina w USAFirma zarządzająca inwestycjami VanEck wznawia swoje wysiłki w celu uruchomienia ETF bitcoina w USA.

  • VanEck ponownie stara się o uruchomienie ETF bitcoina w USA.
  • Dotąd SEC odrzucało wszelkie tego typu wnioski. Czy teraz będzie inaczej? Jest to realne, bowiem fundamenty kryptowaluty zostały wzmocnione.

VanEck: wraca temat ETF

Firma z siedzibą w Nowym Jorku złożyła w środę w siedzibę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wiosek o utworzenie VanEck Bitcoin Trust. Wcześniejsza próba firmy miała miejsce we wrześniu 2019 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z propozycją w poprzednim zgłoszeniu, ETF byłbym obiektem handlu na giełdzie Cboe BZX.

Jak dotąd SEC odrzucało wszystkie wnioski dot. uruchomienia ETF BTC.

Klucz do powstania ETF

Warto jednak dodać, że przed ponad rok BTC mocno się wzmocniło. Rynek został częściowo uregulowany i zainwestowało na nim sporo miliarderów i inwestorów instytucjonalnych. Kurs BTC wzrósł do ponad 33 000 USD.

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, mówi, że jego firma planuje posiadać bitcoiny o łącznej wartości 1 miliarda USD, podczas gdy inne duże firmy, takie jak gigant płatniczy Square czy MassMutual, także skupują BTC, choć w trochę mniejszych ilościach.

Warto dodać, że przewodniczący SEC Jay Clayton ustąpił ze swojego stanowiska, być może zostawiając miejsce dla regulatora bardziej przyjaznego kryptowalutom, który przejmie stery, gdy prezydent elekt Joe Biden zostanie oficjalnie nowym prezydentem USA.

Konsekwencje powstania ETF bitcoina byłyby prawdopodobnie znaczące. Analityk makro i inwestor Raoul Pal mówi, że na rynku jest fala inwestorów instytucjonalnych czekających z boku na uruchomienie takiego narzędzia inwestycyjnego.

Dziś BTC kosztuje ponad 32 000 USD. Z kolei 1 ETH aż ponad 1 000 USD, co przekłada się na gigantyczny skok kursu w skali 7 dni. Powstanie ETF może sprawić, że cena 100 000 USD za 1 BTC stanie się czymś realnym, o czym mówią od dawna znani analitycy rynku.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here