Naga MarketsVan Eck: Bitcoin (BTC) jest mniej zmienny niż akcjeNajnowsze badania Van Ecka wydają się być próbą uspokojenia obaw inwestorów dotyczących bitcoina. Wynika z nich, że kryptowaluta jest „mniej zmienna niż wiele akcji”.

  • Van Eck sugeruje, że BTC jest mniej zmienne niż akcje.
  • Sugerują to wyniki nowego badania.

Bitcoin jest bardziej stabilny niż akcje

W piątek firma zarządzająca inwestycjami Van Eck opublikowała nowe badanie wskazujące, że ruchy ceny bitcoina są mniej zmienne niż części akcji notowanych na S&P 500.

W poście na blogu niemiecki emitent produktów notowanych na giełdzie przekazał, że chociaż bitcoin od dawna uważany jest za „rodzący się i zmienny składnik aktywów [istniejący] poza tradycyjnymi rynkami akcji i kapitałowymi”, rzeczywistość pokazuje, że największe na świecie transakcje kryptowalutowe charakteryzują się zmiennością porównywalną do tej jednych z największych firm na świecie.

W ujęciu rocznym 29 proc. akcji z S&P 500 doświadczyło bardziej niestabilnych wahań cen niż waluta cyfrowa, podczas gdy to samo zaobserwowano u 22 proc. w ciągu 90 dni.

Van Eck a BTC

Badanie to jest godne uwagi, biorąc pod uwagę, że flagowe produkty Van Eck są w dużej mierze powiązane z klasą aktywa od dawna uważanego za konkurenta dla bitcoina: złota.

Warto dodać, że firma założyła zarówno pierwszy fundusz akcyjny złota (w 1968 r.) jak i pierwszy – obecnie niezwykle popularny – ETF wydobywczy, co miało miejsce w 2006 r. (GDX ).

Pomimo tego, że firma kładzie nacisk na złoto, nigdy nie wstydziła się swojego zainteresowania bitcoinem. Opublikowała również niedawno raport, w którym argumentowała, że inwestorzy instytucjonalni powinni rozważyć posiadanie bitcoinów.

Być może – biorąc pod uwagę przeszkody regulacyjne, które Van Eck napotkał podczas swojego ostatniego przedsięwzięcia dot. emisji bitcoinowego ETF – najnowsze wyniki badania mogą mieć na celu bardziej złagodzenie obaw SEC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here