Naga MarketsPolska spółka Value oferująca spółkom możliwość tokenizacji posiadanych aktywów i pozyskania kapitału w ramach security token offering (STO) osiągnęła w 2019 roku zysk netto na poziomie 190 tysięcy euro. W stosunku do trzeciego kwartału ub.r. okres ostatnich trzech miesięcy 2019 przyniósł jednocześnie wzrost przychodów o 654% do poziomu 264 tys. euro.


Value: Wzrost wartości aktywów do poziomu 1,8 miliona euro

Jak wynika z podsumowania wyników finansowych Value, wartość aktywów znajdujących się w zarządzaniu spółki wzrosła w przeciągu ostatnich 3 miesięcy o 10% oraz o 12% w skali pół roku z poziomu 1,6 mln euro do ponad 1,8 mln euro.

Z kapitału 1,1 mln EUR zainwestowanego w przeciągu ostatniego półrocza Value udało się wygenerować 190 tysięcy EUR zysku co oznacza ROIC na poziomie 14%. Należy jednocześnie zaznaczyć, że spółka rozpoczęła swoją działalność dopiero w trzecim kwartale ubiegłego roku.

Czym jest STO?

STO to niejako nowa forma zbierania kapitału na rynku blockchaina. Zastępuje powoli ICO, które okazało się – przez swój nieuregulowany charakter – furtką dla wielu oszustów.

Samo STO polega na emisji tokenów, które posiadają jednak cechy papierów wartościowych. Tym samym podlegają już pod ustawę o obrocie papierów wartościowych. W efekcie inwestorzy posiadają już udziały w realnym przedsiębiorstwie, a nie same “puste” tokeny, jak nierzadko bywało na rynku ICO. Innymi słowy, STO to proces podobny to emisji akcji, ale oparty na blockchainie.

Value posiada ambitne cele dalszego rozwoju

Samo Value ma ambitne cele. Chce pomóc w rozwiązywaniu problemów przed jakimi stoją spółki kapitałowe. Pomocna w tym wszystkim ma być technologia blockchain, tokeny typu security oraz inteligentne kontrakty. Centrum projektu jest zdecentralizowana platforma do wymiany tokenów projektu – Value DEX.

W wywiadzie, jaki udzielili nam we wrześniu twórcy projektu, jeden z nich, Szymon Słodczyk, mówił, że tradycyjne giełdy są dziś tylko pośrednikami w transakcjach. Przy projekcie DEX nie ma zaś pośrednika. Wszystkie transakcje odbywają się bezpośrednio pomiędzy portfelami użytkowników. Całość koordynuje specjalny smart kontrakt. Jeśli ktoś dostrzega w tym niebezpieczeństwo, uspokajamy. Użytkownicy mogą w ten sposób handlować między sobą w bezpieczny i transparentny sposób. Inteligenty kontrakt i blockchain gwarantują, że wszystko jest przejrzyste i w tak powstałym systemie nie ma możliwości manipulacji. Zresztą wszelkie transakcje od razu trafiają do publicznego blockchaina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLagarde (EBC) ostrzega przed globalnym kryzysem w stylu Lehman Brothers
Następny artykułInflacja CPI w USA wzrosła o 0,1% m/m. Kurs dolara pozostaje niewzruszony
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here