Naga MarketsSławomire Żarczyński oraz Szymon Słodczyk z Value

Jeszcze do niedawna najpopularniejszą formą pozyskiwania kapitału dla blockchainowych startupów było ICO, które z powodu problemów z wiarygodnością oraz kwestii regulacyjnych, zaczęły ustępować pola nowemu sposobowi finansowania – STO (Security Token Offering). Naprzeciw oczekiwaniom spółek, które chciałyby przeprowadzić tokenizację swoich aktywów, a także posiadaczy tokenów typu security wychodzi polska spółka Value. Z jednym z jej współzałożycieli –  Sławomirem Żarczyńskim oraz dyrektorem ds. sprzedaży Szymon Słodczykiem na antenie Comparic24.TV rozmawiał Adam Rak.


Value – liderem w zakresie STO w Polsce i Europie

Value jest pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych w Europie spółek, które pozyskały kapitał w drodze STO – Security Token Offering. STO polega na emisji tokenów, które posiadają cechy papierów wartościowych, podlegają pod ustawę o obrocie papierów wartościowych oraz spełniają wszystkie wymogi prawne, w tym obowiązek przygotowania prospektu emisyjnego. Dzięki temu nabywcy tokenów posiadają udziały w realnym przedsiębiorstwie.

Value za cel stawia sobie rozwiazywanie problemów przed jakimi stoją spółki kapitałowe, poprzez zastosowanie technologii blockchain, tokenów typu security oraz inteligentnych kontraktów. Ważnym narzędziem dla posiadaczy takich tokenów będzie zdecentralizowana platforma do ich wymiany Value DEX, która ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Jak wyjaśnia Szymon Słodczyk, tradycyjne giełdy są pośrednikami w transakcjach. Przy DEX nie ma pośrednika – transakcje odbywają się bezpośrednio z portfeli użytkowników i wszystko kontroluje smart kontrakt, w przypadku Value DEX uruchomiony na blockchainie Ethereum.  Użytkownicy są w stanie handlować między sobą w bezpieczny i transparentny sposób z poziomu portfela – nie ma możliwości manipulowania czy dodawania fikcyjnych wolumenów. Wszystko jest zapisane na publicznym blokchainie

O tym czy tokenizacja może być odpowiedzią na problemy spółek, czy niebawem znikną tadycyjne, zcentralizowane giełdy kryptowalutowe oraz co czeka na uczestników wydarzenia StartDEX, które odbędzie się 18 września w Katowicach można dowiedzieć się oglądając całość wywiadu.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here