Naga Marketshaker przed komputeremChoć wydaje się, że hakerzy są wszechobecni na rynku kryptowalut, raczej mało kto spodziewał się, iż zaatakują oni również popularną aplikację i sklep Google o nazwie Google Play. Jak donoszą twórcy wykryli oni złośliwe oprogramowanie o nazwie Clipper służące do kradzieży kryptowalut z portfeli użytkowników.


Zobacz również: Używasz produktów Apple? Uważaj na swoje kryptowaluty!

Clipper kradnie hasła i podmienia adresy portfeli

Wirus Clipper został odkryty przez informatyków firmy ESET, która zajmuje się zapewnianiem bezpieczeństwa w sieci.

–  Wirus Clipper, którego znaleźliśmy w sklepie Google Play podszywa się pod legalny software o nazwie MetaMask. Głównym celem złośliwego oprogramowania jest kradzież danych uwierzytelniających i kluczy prywatnych ofiar, aby uzyskać kontrolę nad funduszami Ethereum znajdującymi się na portfelach. Wirus może również zastąpić adres portfela BTC lub ETH adresem należącym do hakerów – napisano w oświadczeniu firmy ESET.

W raporcie dodano, że wirus atakował głównie użytkowników, którzy korzystali z mobilnej wersji usługi MetaMask, która została zaprojektowana do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji Ethereum w przeglądarce, bez konieczności uruchamiania pełnego węzła Ethereum.

Wirusy kryptowalutowe służące do wydobywania tokenów stają się w ostatnich miesiącach coraz poważniejszym problemem użytkowników komputerów osobistych. Zgodnie z raportem Proofpoint, nowy wirus o nazwie Smominru zaraził już ponad 500 tysięcy komputerów z system Windows, aby potajemnie kopać kryptowalutę Monero.

Z kolei jak wynika z ostatniego raportu zespołu Malwarebytes Labs wśród najpopularniejszych wirusów atakujących sprzęt elektroniczny znajdują się Trojany oraz wirusy służące do kopania kryptowalut.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here