Naga MarketsPrzycisk "mine" na klawiaturze oznaczający kopanie i odnoszący się do kryptoJak poinformował Sparkpool, firma tworząca pule górniczą kryptowaluty Ethereum, użytkownik sieci przypadkowo zapłacił 365 tysięcy dolarów w prowizjach. Sparkpool podjął dziś decyzję o zwróceniu mu połowy kosztów.


Połowa kosztów wraca do nadawcy

Pomyłka, która miała miejsce 19 lutego dotyczyła użytkownika Ethereum, który najwyraźniej pomylił pola wymagane do wysłania transakcji ETH. W ten sposób dokonał trzech transakcji za pomocą sieci Ethereum ponosząc łączną opłatę z tytułu prowizji w wysokości 2730 ETH, czyli nieco ponad 365 tys USD.

Podczas gdy okoliczności zdarzenia pozostają nieznane, Sparkpool zgodził się na zwrot połowy środków z tytułu opłaty za wydobycie ETH, co stanowi równowartość największej z trzech opłat transakcyjnych.

Dziękuję firmie SparkPool i krypto-górnikom za pomoc w odzyskaniu mojej straty – napisał szczęśliwy użytkownik.

Błąd wynika z faktu, iż charakter wielu publicznych blockchainów uniemożliwia anulowanie zlecenia po tym jak wysyłający potwierdzi wykonanie. Pod tym względem wyróżnia się sieć EOS, która umożliwia odwrócenie pomyłkowej transakcji.

Jednak w połowie zeszłego roku miało miejsce ogromne zamieszanie wokół EOS w związku z kontrowersyjnymi działaniami producentów bloków oraz równie kontrowersyjnymi decyzjami ECAF (EOS Core Arbitration Forum – Główne Forum EOS ds. Arbitrażu) – podmiotu, który ma pełnić rolę rozjemcy w razie sporów pomiędzy różnymi stronami.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here