Naga MarketsPod koniec zeszłego tygodnia jeden z wiodących protokołów zdecentralizowanych finansowych (DeFi) Curve przeszedł fork i wyodrębnienie nowego protokołu skupiającego się na potrzebach społeczności po szeregu wcześniejszych kontrowersji. Fork otrzymał nazwę Swerve i okazał się dużym sukcesem pozyskując setki milionów dolarów w depozytach. Popularność przyciągnęła dużo nowych użytkowników, a jeden z nich omyłkowo przesłał 1 milion dolarów w stablecoinie Tether (USDT) na niedostępny kontrakt, co jest równoznaczne z ich spaleniem.

  • Użytkownik chciał przelać 1 milon dolarów w USDT do protokołu Swerve, aby zarobić na wysokich odsetkach. W tym momencie protokół oferuje ponad 100% w skali roku
  • Zamiast przesłać pieniądze pod właściwy adres, przelał je na kontrakt tokenu Swerve, gdzie tokeny nie mają żadnego zastosowania.
  • Historia ostatecznie skończyła się pozytywnie, gdyż zespół USDT pomoże odzyskać teoretycznie spalone środki

Jeżeli DeFi ma zyskiwać na popularności konieczny jest wyraźniejszy nacisk na edukację

Opisywany powyżej przypadek nie jest pierwszym tego typu zdarzeniem w ekosystemie DeFi. Zaledwie w zeszłym tygodniu w podobny sposób spalono setki tysięcy dolarów przesłanych na kontrakt tokenu SUSHI.

W przypadku milionowego przelewu pechowego użytkownika sytuacja skończyła się dobrze. CTO Bitfinex oraz Tether, Paolo Ardoino, dołączył się do dyskusji i poinformował, aby skontaktować się z działem obsługi klienta, który w przypadku utknięciu środków na jakimś adresie powinien być w stanie je odzyskać.

Nawet jeżeli środki uda się w pełni odzyskać, to podobne sytuacje mogą mieć miejsce w przyszłości, szczególnie wraz ze wzrostem popularności DeFi. Zdaniem ekspertów powiązanych z rynkiem kryptowalut wymaga to postawienia dużego nacisku na edukowanie użytkowników, szczególnie nowych osób w przestrzeni cyfrowych aktywów, których do DeFi przyciągają bardzo wysokie stopy zwrotu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale 10.09.2020 [WIDEO]
Następny artykułAlior Bank testuje wsparcie przy 13 zł. Upadek oznacza powrót na tegoroczne minima
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here