Naga MarketsUżytkownicy kryptowalut bezpieczniejsi dzięki przeglądarce BraveTwórcy Brave w poście na Twitterze poinformowali o nowym rozwiązaniu antyphishingowym zaimplementowanym do przeglądarki. Z jego pomocą, portfele kryptowalutowe użytkowników w przeglądarce są lepiej chronione. Rozwiązanie open source od PhishSort  wykrywa krypto-scam i ostrzega użytkowników o wszelkich podejrzanych domenach.

  • Hakerzy coraz częściej próbują wykradać dane za pomocą phishingu
  • Brave wprowadza rozwiązania anytphishingowe do swojej przeglądarki
  • Dostawcą rozwiązania open-source jest PhishFort

Rozwiązanie od PhishFort pomoże ochronić użytkowników przeglądarki Brave

Phishing wykorzystywany jest przez oszustów do nakłonienia ofiary, by podała dane osobowe, najczęściej za pomocą fałszywej wiadomości e-mail, która prowadzi do fałszywej witryny internetowej. Według Brave. oprogramowanie w przeglądarce będzie wykrywać oszustwa kryptowalutowe i ostrzegać użytkowników o podejrzanych domenach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szczegóły dotyczące integracji nie są obecnie w pełni znane. Jednakże, raport PhishFort z czerwca br. stwierdza, że: „gdy nagroda jest tak cenna i anonimowa jak krypto-aktywa i sekrety, napastnicy szybko iterują i atakują najczęściej używane aplikacje”.

– Kiedy jesteś użytkownikiem kryptowalut, Twoja nazwa użytkownika i hasło to dopiero początek twoich problemów – a phisherzy zaczynają zdawać sobie z tego sprawę […], zaczynają wykorzystywać określone narzędzia, których używamy do łączenia się z naszymi [portfelami] kryptowalutowymi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Niebezpieczny phishing

Firma PhishFort pomaga firmom, z których korzystają posiadacze kryptowalut w obronie przed podobnymi atakami. W kwietniu firma pomogła w usunięciu 49 rozszerzeń przeglądarki Google Chrome, które były skierowane przeciwko posiadaczom portfeli sprzętowych i programowych poprzez wyłudzenia mające na celu kradzież ich kryptowalut.

Brave nadal jest popularną przeglądarką internetową dla wielu członków społeczności krypto ze względu na jej funkcje prywatności i blokowania reklam, a także nagrody w postaci Basic Attention Token. 1. września platforma liczyła sobie 18,3 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here