Naga MarketsFirma zarządzająca ryzykiem Elliptic twierdzi, że użytkownicy DeFi stracili 12 miliardów dolarów na oszustwach i atakach hakerów w ciągu ostatnich dwóch lat. To aż o 9 miliarda dolarów więcej niż w zeszłym roku, wynika z nowego raportu. Ogromna większość strat DeFi pochodziła z sieci Ethereum, domu zdecentralizowanych finansów.

Ogromna większość strat DeFi pochodziła z sieci Ethereum

Zdecentralizowane finanse lub inaczej DeFi odnoszą się do aplikacji opartych na blockchain, które pozwalają ludziom ominąć banki i innych tradycyjnych pośredników finansowych w celu pożyczania, oszczędzania lub handlu z za pomocą automatycznych inteligentnych kontraktów połączonych z protokołami.Według zebranych danych, sektor ma ponad 250 miliardów dolarów w aktywach cyfrowych. Jeszcze w czerwcu 2020 r. liczba ta wynosiła mniej niż 1 miliard dolarów. Zwiększone wykorzystanie protokołów, a także rosnące ceny podstawowych monet i tokenów, które je zasilają, stworzyły pozytywny cykl dla osób inwestujących w wirtualne aktywa.

Jednak zwiększona popularność – nie wspominając o ekspansji Ethereum do sieci takich jak Solana i Binance Smart Chain – oznacza również, że DeFi ma więcej środków podatnych na kradzieże, a wiele projektów ma trudności z nadążaniem za szybko zmieniającym się sektorem.

Wiele z nich to startupy o stosunkowo niedojrzałym cyberbezpieczeństwie, a nieodwracalny charakter transakcji kryptograficznych sprawia, że ​​odzyskanie tych funduszy jest bardzo trudne – podsumowuje Elliptic w swoim raporcie problem, przed którym stoją projekty DeFi.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Według Elliptic, w ciągu ostatnich dwóch lat ze zdecentralizowanych aplikacji skradziono 2 miliardy dolarów. Przypisuje dodatkowe 10 miliardów dolarów strat w wyniku spadku wartości różnych tokenów w wyniku oszustwa lub kradzieży.

Ogromna większość strat z ostatnich dwóch lat, 8,6 miliarda dolarów, pochodziła z sieci Ethereum, domu zdecentralizowanych finansów. Ethereum stworzyło protokoły pożyczkowe, takie jak MakerDAO, zdecentralizowane giełdy, takie jak Uniswap, oraz produkty pochodne, takie jak Synthetix. Protokoły Binance Smart Chain odpowiadają za straty w wysokości 2,5 miliarda dolarów od 2020 roku.

Zobacz również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta brytyjskiego | pko gpw | kurs funta online | kurs liry tureckiej wykres | biomed cena akcji | kurs akcji pkobp | lotos akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here