Naga MarketsUżycie kryptowalut znacznie wzrosło od czasu pandemii, podaje raport EsetNowe badanie, które zostało przeprowadzone przez słowacką firmę Eset zajmującą się bezpieczeństwem internetowym wykazało, że 50% osób w grupie wiekowej od 35 do 44 lat zaangażowało się w kryptowaluty od czasu rozpoczęcia pandemii. Liczba ta, najwyższa dla jakiejkolwiek grupy wiekowej podkreśla rolę, jaką ograniczenia Covid-19 odegrały w zachęceniu obywateli sześciu krajów do zaangażowania się w aktywa kryptowalutowe.

  • Obok wzrostu aktywności konsumentów Eset zwraca również uwagę na rosnącą aktywność oszustów i oprogramowania ransomware
  • Eset podaje, że połowa ankietowanych millenialsów zaangażowała się w cyfrowe aktywa od momentu rozpoczęcia pandemii

Covid-19 zmienił nawyki i preferencje inwestorów. Chętniej patrzą w kierunku bitcoina

Zgodnie z komunikatem prasowym firmy Eset, w badaniu wzięło udział łącznie około 10 tys. konsumentów, a z tej liczby 2000 pochodziło ze Stanów Zjednoczonych. Pozostali respondenci to mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii, Meksyku i Brazylii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak sugerują wyniki Eset Global Fintech Study, zmiana nawyków i preferencji mogła być spowodowana “brakiem dostępu do fizycznych banków podczas lockdownów Covid-19”. Oprócz rosnącego wykorzystania kryptowalut, pandemiczne blokady przyczyniły się również do wzrostu praktyk bankowych, które przestrzegają przepisów dotyczących dystansu społecznego.

– (Około) 30% Amerykanów stwierdziło, że obecnie częściej korzysta z bankowości internetowej, a 30% stwierdziło również, że częściej korzysta z bankowości mobilnej. Kolejną najpopularniejszą odpowiedzią było większe zainteresowanie zarządzaniem własnymi finansami (23%) – czytamy w raporcie badawczym.

Ustalenia firmy Eset stanowią potwierdzają również istotną rolę pandemii w przyspieszeniu adopcji kryptowalut wśród obywateli i konsumentów.

W IV. kwartale 2020 roku wzrosła aktywność złośliwego oprogramowania cryptominer

Eset przygląda się w badaniu się również rynkowi złośliwego oprogramowania. Aktywność cryptominerów, która “stale spadała od października 2018 roku”, wzrosła o 4% w IV kwartale 2020 roku. Wyjaśniając wzrost tych potencjalnie niechcianych aplikacji (z ang. PUA), raport stwierdza:

– Wzrost aktywności oprogramowania kopiącego kryptowaluty bez wiedzy użytkowników wydaje się spowodowany głównie przez ogromny wzrost cen bitcoina i innych kryptowalut w IV kwartale. Bitcoin zakończył rok osiągając rekord wszech czasów kosztując ponad 29 tys. dol. w dniu 31 grudnia 2020 roku – komentuje Eset.

Z drugiej strony, badacze wskazują również na wzrost “ukierunkowanych ataków ransomware, które żądają płatności w kryptowalutach” jako na kolejny wskaźnik rosnącego zainteresowania rynkiem kryptowalut od czasu początku pandemii.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wiadomosci | komentarz giełdowy | notowania jsw | kurs dolara prognoza | de30 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułVixa Games S.A. zapowiada kilka premier przed debiutem na NewConect!
Następny artykułMZ: Dzienna liczba szczepień przeciw COVID-19: 23 530, nowych zakażeń: 14 396
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here