Naga MarketsPrezydent Uzbekistanu Shavkat Mirziyoyev zarządził utworzenie państwowego funduszu rozwoju technologii blockchain o nazwie “Digital Trust”, tak wynika z dokumentów opublikowanych na stronie rządu. Celem inicjatywy jest integracja blockchain w różne projekty rządowe, w tym w opiekę zdrowotną, edukację i kulturę.

Nowe przepisy w kwestii technologii blockchain

Instytucja będzie również odpowiedzialna za międzynarodowe inwestycje w uzbecką gospodarkę cyfrową. Digital Trust zostanie sfinansowany przez Narodową Agencję Zarządzania Projektami oraz zagraniczne pożyczki i granty.

W celu wsparcia branży kryptograficznej w Uzbekistanie, Mirziyoyev zatwierdził przepisy prawne, które w niedalekiej przyszłości pomogą zintegrować blockchain w różnych obszarach działalności rządu.

W lipcu Mirziyoyev podpisał zarządzenie “O środkach rozwoju gospodarki cyfrowej w Republice Uzbekistanu”. Dokument ten przewiduje włączenie łańcucha blokowego do niektórych aspektów administracji publicznej.

Zgodnie z zarządzeniem, program integracji blockchain ma zostać wprowadzony do 2020 roku. Jednocześnie Ministerstwo Rozwoju Technologii Informacyjnych i Komunikacji ma przedstawić program integracji technologii dla międzynarodowych systemów rozliczeniowych oraz finansowania kredytów i handlu.

Kazachstan poszedł nawet o krok dalej. Nursułtan Nazarbajew postanawia iść w ślady Wenezueli i zaprezentować nową międzynarodową kryptowalutę o nazwie G-Global, która ma służyć do ograniczenia aktywności spekulantów i zmniejszenia zmienności rynkowej kazachskiej waluty.

Kryptowaluty legalne w Uzbekistanie

Mirziyoyev podpisał ustawę o regulacji handlu kryptowalutami, która weszła w życie 2 września. Zgodnie z nowym prawem, obcokrajowcy mogą handlować kryptowalutami w Uzbekistanie tylko poprzez utworzenie filii w tym kraju. Ustawa określa również minimalny wymóg kapitałowy w wysokości około 710.000 USD w celu zalegalizowania giełdy kryptograficznej.

Ponadto, giełdy kryptowalutowe nie będą podlegać uzbeckim przepisom dotyczącym giełdy papierów wartościowych i zostaną zwolnione z obowiązku płacenia podatków od dochodów z handlu.

Zgodnie z nowym ustawodawstwem, giełdy krypto muszą również przestrzegać przepisów dotyczących zwalczania terroryzmu i prania brudnych pieniędzy. Są one także zobowiązane do przechowywania informacji o transakcjach kryptowalutowych, danych osobowych klientów i ich korespondencji przez okres pięciu lat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here