Naga MarketsCySECCyprus Securities & Exchange Commission (CySEC) poinformowało w zeszłym tygodniu, że LBinary.com należące do przedsiębiorstwa Live Binary nie jest regulowanym ani autoryzowanym przez cypryjskie władze organem handlowym. Informacja jest częścią publicznego ogłoszenia wydanego przez regulatora w celu ostrzeżenia potencjalnych inwestorów, którzy chcieliby skorzystać z usług firmy.

CySEC stwierdziło między innymi, że LBinary.com nie posiada odpowiednich uprawnień do świadczenia usług inwestycyjnych (i z nimi powiązanych) na terenie Cypru zgodnie z regulacjami dotyczącymi usług i działań inwestycyjnych na rynkach regulowanych. Co więcej przedsiębiorstwo nigdy nie otrzymało niezbędnych licencji wydawanych przez CySEC, nie jest również bankiem lub przedsiębiorstwem założonym na Cyprze lub uprawnionym do świadczenia usług tego typu. Cypryjski regulator w ostatnim czasie zaostrzył swoje działania jeżeli chodzi o piętnowanie nielicencjonowanych organów – wykrycie działalności tego typu zazwyczaj kończy się nałożeniem kar pieniężnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas prób kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za obsługę klienta w LBinary.com poprzez chat dostępny na stronie internetowej udało się nam dowiedzieć, że konsultant nie był w stanie udzielić jakichkolwiek informacji na temat obecnego statusu prawnego przedsiębiorstwa. Co więcej nie był świadom istnienia ostrzeżenia wydanego przez CySEC.

Po kilkunastu godzinach od opublikowania przez cypryjskiego regulatora informacji odnośnie działalności LBinary głos w sprawie zabrał jeden z przedstawicieli kierownictwa przedsiębiorstwa. Starał się naprostować słowa konsultanta oraz stwierdził, że jego firma celowo nie chce podlegać regulacjom. Stwierdził jednocześnie, że w przypadku wielu klientów cecha ta jest raczej dyskusyjną wartością dodaną – sam stan prawny nie zawsze jest wskaźnikiem wszystkich potencjalnych korzyści jak i zagrożeń.

Pomimo dosyć ciekawej linii obrony kierownictwa Live Binary zalecamy omijać stronę lbinary.com szerokim łukiem i zawsze sprawdzać czy dany broker lub usługodawca posiada odpowiednie podłoże prawne i licencyjne swojej działalności.

Za forexmagnates.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here