Naga MarketsAuthor: Antana
Creative Commons Attribution License

Facebookowy wirus odpowiedzialny za wydobywanie Bitcoinów został odkryty w tym tygodniu w Norwegii. Jako, że rozsyłany jest poprzez media społecznościowe eksperci ostrzegają przed jego dynamicznym, wirusowym rozprzestrzenianiem się w skali globalnej. Norweski fenomen – gdyż tak został okrzyknięty przez lokalną prasę – przybiera formę bezpośredniej wiadomości chatowej.

Jeżeli otrzymałeś od jednego ze swoich znajomych (albo tym bardziej nieznajomego) wiadomość na chacie z załączonym zdjęciem (skompresowanym do formatu ZIP) wtedy nie otwieraj takiego pliku!

Starszy doradca Norweskiego Centrum Bezpieczeństwa Informacji (Norsis) – Vidar Sandland – wydał oficjalne oświadczenie, w którym ostrzega przed nowym wirusem. Zdaniem Norsisu wirus po raz pierwszy zaobserwowano dopiero w zeszłym tygodniu – od tego czasu mógł jednak rozprzestrzenić się na wiele komputerów:

„Komputer zostaje zainfekowany w momencie kiedy pobieramy obraz i otwieramy załącznik. Maszyna zaczyna wolniej pracować oprócz tego nie zauważa się jednak żadnych zmian.”

Spowolnienie pracy jest tutaj jak najbardziej wytłumaczalne – wszystko z powodu większego obciążenia podzespołów wykorzystywanych do kopania Bitcoinów albo innych walut. Wykopane monety są automatycznie transferowane do twórców systemu – wszystko dzieje się w tle bez wiedzy użytkowników.

W jaki sposób można pozbyć się wirusa?

Jeżeli posiadasz obawy, że Twój komputer został zainfekowany wtedy warto wykonać następującej kroki:

  • W wierszu poleceń wpisać komendę regsvr32 \u path-to-dll-file,
  • Zaktualizować swój program antywirusowy.

 Za cryptocoinsnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here