Naga Markets


Twórcy portfela Electrum ujawniają dowody pokazujące, że “Electrum Pro” jest złośliwym oprogramowaniem, które może ukraść użytkownikom ich bitcoiny. Sprawdź jak się przed tym bronić.


Ten powstały już w 2011 roku portfel jest bardzo popularny, głównie ze względu na bezpieczeństwo, łatwość użycia, oraz mnogość zaawansowanych funkcji i zgodność z portfelami sprzętowymi jak Ledger i Trezor.

Niedawno pojawił się nowy portfel o podobnej nazwie – „Electrum Pro” z domeną electrum.com, wyraźnie próbując przekierować użytkowników z oficjalnej strony czyli electrum.org. Twórcy Electrum twierdzą, że Electrum Pro to złośliwe oprogramowanie przeznaczone do kradzieży bitcoinów, co więcej za sprawą Google Adwords witryna rzekomo fałszywa wyświetla się wyżej w wyszukiwarce niż oryginalna.

Źródło: Google

Deweloperzy na portalu Github podali dokładne wyjaśnienie w której linijce kodu oprogramowanie Electrum Pro kradnie dane (seed) i wysyła do atakującego. To nie pierwszy raz, kiedy pojawił się nieuczciwy portfel , jednak po raz pierwszy oszustom udało się skorzystać z domeny electrum.com. Strona wygląda na profesjonalną i trudno zweryfikować że to oszustwo, szczególnie dla osób które po raz pierwszy stykają się z tym portfelem. Strona z domeną com ma inne logo i twierdzi, że jest forkiem portfela Electrum, co nie jest prawdą.

Jeśli niedawno zainstalowałeś Electrum, upewnij się, że to oficjalna wersja z electrum.org, a nie z żadnego innego źródła i sprawdź sygnatury GPG przed użyciem. W innym wypadku zalecane jest przeniesienie środków. Podobno Electrum pro nie działa na systemie Linux.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCEO Nasdaq: kryptowaluta jest następnym krokiem w przestrzeni pieniądza
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – RBNZ i BoE osłabiają NZD i GBP
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here