TMS


Twórcy portfela Electrum ujawniają dowody pokazujące, że “Electrum Pro” jest złośliwym oprogramowaniem, które może ukraść użytkownikom ich bitcoiny. Sprawdź jak się przed tym bronić.


Ten powstały już w 2011 roku portfel jest bardzo popularny, głównie ze względu na bezpieczeństwo, łatwość użycia, oraz mnogość zaawansowanych funkcji i zgodność z portfelami sprzętowymi jak Ledger i Trezor.

Niedawno pojawił się nowy portfel o podobnej nazwie – „Electrum Pro” z domeną electrum.com, wyraźnie próbując przekierować użytkowników z oficjalnej strony czyli electrum.org. Twórcy Electrum twierdzą, że Electrum Pro to złośliwe oprogramowanie przeznaczone do kradzieży bitcoinów, co więcej za sprawą Google Adwords witryna rzekomo fałszywa wyświetla się wyżej w wyszukiwarce niż oryginalna.

Źródło: Google

Deweloperzy na portalu Github podali dokładne wyjaśnienie w której linijce kodu oprogramowanie Electrum Pro kradnie dane (seed) i wysyła do atakującego. To nie pierwszy raz, kiedy pojawił się nieuczciwy portfel , jednak po raz pierwszy oszustom udało się skorzystać z domeny electrum.com. Strona wygląda na profesjonalną i trudno zweryfikować że to oszustwo, szczególnie dla osób które po raz pierwszy stykają się z tym portfelem. Strona z domeną com ma inne logo i twierdzi, że jest forkiem portfela Electrum, co nie jest prawdą.

Jeśli niedawno zainstalowałeś Electrum, upewnij się, że to oficjalna wersja z electrum.org, a nie z żadnego innego źródła i sprawdź sygnatury GPG przed użyciem. W innym wypadku zalecane jest przeniesienie środków. Podobno Electrum pro nie działa na systemie Linux.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here