Naga MarketsForex Broker ComparicCypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC), będąca agencją regulującą działalność branży finansowej na Cyprze wydała w dniu dzisiejszym (poniedziałek, 26.11.2018 r.) ogłoszenie, w którym ostrzega inwestorów przed osobami podszywającymi się pod komisarzy.


W oficjalnym komunikacie CySEC poinformowała, że otrzymała informacje od wielu uczestników rynku, iż istnieją osoby, które podszywając się pod komisarzy lub przedstawicieli Komisji żądają od inwestorów opłat za rozliczanie fikcyjnych transakcji.

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zwraca również uwagę, że nie ma uprawnień do pobierania opłat – w jakimkolwiek celu – od osób fizycznych, ani nie może wyznaczać nikogo, kto mógłby to zrobić w jej imieniu. 

Komisja wskazuje także, że oszuści to często osoby fizyczne, które twierdzą, iż są urzędnikami CySEC, mianowanymi doradcami CySEC (np. doradcami prawnymi), przedstawicielami innych cypryjskich organów nadzoru (np. Central Bank of Cyprus) bądź przedstawicielami banków wyznaczonymi przez CySEC.

Zazwyczaj kontaktują się oni z inwestorami, którzy są klientami podmiotów regulowanych przez CySEC za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wiadomości wysyłane do inwestorów wydają się autentyczne. Zawierają bowiem nazwę, adres, pieczęć urzędową i logo CySEC oraz nielegalnie skopiowane bądź podrobione podpisy urzędników.

Oszuści składają fałszywe obietnice pomocy inwestorom w postaci rekompensaty za
potencjalne szkody, do których dojść mogło w wyniku nieuczciwych działań podmiotów objętych sankcjami CySEC. W skutek tego procederu oszuści nielegalnie uzyskują dane osobowe w tym rejestry połączeń telefonicznych inwestorów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPKP Cargo – dokąd mogą dowieść nas akcje spółki?
Następny artykułPre-Market: Optymizm w Ameryce, oczekiwanie na EBC oraz niepokój z Brexitem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here