Naga MarketsCypryjska komisja nadzoru finansowego CySEC nie należy do najbardziej aktywnych jeżeli chodzi o aktualizację swojej listy ostrzeżeń przed nieregulowanymi lub potencjalnie nieuczciwie działającymi firmami inwestycyjnymi. W środę, 3 października, aktualizuje ją jednak aż o trzy podmioty oferujące trading inwestorom detalicznym na rynku opcji binarnych oraz kontraktów różnicy kursowej (CFD), między innymi na waluty (Forex).

Kogo dotyczą ostrzeżenia?

Na liście ostrzeżeń CySEC od dnia 3 października widnieją:

  • Primus Trades – poprzez stronę internetową primustrades.com oferuje dostęp do instrumentów pochodnych, nie posiadając ku temu odpowiednich licencji. Jednocześnie witryna twierdzi, że marka jest zarządza przez B.O. TradeFinancials Ltd, co zdaniem CySEC nie jest prawdą. Regulator pragnie zaznaczyć, że spółka na własne życzenie zrezygnowała z licencji na początku tego roku
  • Binatex – poprzez stronę internetową binatex.com oferuje dostęp do rynku opcji binarnych bez należytego zezwolenia. Strona podaje, że podmiot ubiega się o licencję CySES, wniosek rejestracyjny jednak nie wpłynął do regulatora.
  • Brisk Liqudity – poprzez stronę www.briskliquidity.nz zachęca do inwestycji w instrumenty pochodne sugerując, że posiada licencję CIF.

CySEC zwraca uwagę na powyższe podmioty z uwagi na fakt, że próbują wprowadzać inwestorów w błąd między innymi poprzez podszywanie się pod licencjonowane podmioty albo też sugerowanie, że uzyskiwanie licencji właśnie ma miejsce. W rzeczywistości natomiast autoryzacje nie zostały przyznane, przez co trader nie może szukać pomocy u regulatora w przypadku potencjalnego oszustwa.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here