Naga MarketsBranża opcji binarnych z całą pewnością nie cieszy się dobrą prasą – szczególnie w ostatnich miesiącach kiedy zwiększyła się presja ze strony regulatorów w Europie oraz na całym świecie. Sytuację pogarsza fakt ciągłego sięgania po wątpliwe i wręcz manipulacyjne metody przyciągnięcia klientów do swoich usług, wprowadzając w błąd najbardziej naiwnych konsumentów.


Fałszywa strona CNN Money zachęca do inwestowania w opcje binarne

Artykuł zatytułowany: „Anonymous biorą się za globalny rynek akcji. Obietnice, że „wszyscy będą bogaci” został opublikowany na stronie podszywającej się pod internetowe wydanie CNN Money. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda normalnie – problem polega jednak na tym, że artykuł wyświetlany jest na domenie finacepeca.com, CNN nie prowadzi polskojęzycznej wersji swojego serwisu, a rzekomy autor publikacji (Stephen Wumbler) nie jest pracownikiem żadnego z działów serwisu informacyjnego. Co więcej każdy odnośnik znajdujący się na fałszywej witrynie kieruje bezpośrednio do oferty brokera opcji binarnych uTrader.Z artykułu wynika, że kolektyw hackerski znany szerzej jako Anonymous ogłosił swój nowy projekt o nazwie uTrader, który ma rzekomo pomagać w przewidywaniu cen akcji – z takiego systemu korzystają ponoć miliarderzy i znane osobistości. Wśród nich wymieniani są Donald Trump, David Rockefeller, czy też Goerge Bush.

Anonymous znaleźli sposób, aby zupełnie anonimowo połączyć się z głównym serwerem. Hakerzy twierdzą, że połączenie to nie może być wykryte i aby go uniknąć, potrzebna jest całkowita przebudowa systemu serweru akcji, co może potrwać nawet tydzień i spowodować straty rzędu 643 miliardów dolarów.

Utrader umożliwia każdemu użytkownikowi korzystanie z tego i obiecuje dzienne zarobki rzędu 1000 $. System dostępny jest za darmo, ponieważ w ten sposób planują oni rozdysponować światowe bogactwo” – przekonuje fałszywa strona CNN Money.

Źródło: finacepeca.com

W artykule znajduje się następnie krótki wywiad z przedstawicielem Anonymous, który wymienia zalety systemu uTrader. Kolejna część to „recenzja” kolejnego nieistniejącego dziennikarza CNN, który krok po kroku przeprowadza Czytelników przez proces obsługi platformy.

„Na początku nie mogliśmy uwierzyć, że to działa, ale teraz jesteśmy w stanie potwierdzić, że Utrader działa wspaniale! Obecnie, wielu analityków wierzy, że grupa Anonymous zmieni światową ekonomię i poprawi los biednych ludzi i klasy średniej” – podsumowuje artykuł.

Łowcy frajerów w wersji online?

Z nieuczciwymi praktykami firm inwestycyjnych mamy do czynienia zarówno na rynku Forex, jak i rynku opcji binarnych. To jednak ten drugi słynie w głównej mierze z szemranych akcji marketingowych, podobnych do tej opisywanej powyżej.

Warto zauważyć, że przed nielicencjonowaną działalnością uTrader w liście skierowanym do UOKiK ostrzegała IDM, w drugiej połowie zeszłego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here