Czwartkowa sesja przynosi korektę spadkową notowań złotego. Do PLN odbija zarówno kurs euro, jak i dolar i frank. W miejscu stoi natomiast funt, który czeka na dalszy rozwój sytuacji w związku z niepewnością dotyczącą Brexitu. W poniższym tekście znajdziesz prognozy walutowe dla drugiej połowy bieżącego tygodnia.

  • Dolar, euro i frank realizują korektę w zakresie niespełna 0,2%
  • Euro nadal porusza się pod 4,28 zł, jednak kurs franka walczy z 3,88 zł
  • Notowania USDPLN poruszają się z kolei na wysokości 3,84 zł

W czwartek, 24 października, o godzinie 10:45, kursy walut prezentowały się następująco:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2814 Euro
USDPLN 3,8444 dolar
GBPPLN 4,9581 funt
CHFPLN 3,8807 frank

Dolar odbija w czwartek. USDPLN zyskuje 0,17%

Chociaż notowania USDPLN w pierwszej części czwartkowej sesji testowały październikowe minima i próbowały wybijać lokalne wsparcie, to ostatecznie przed godziną 11:00 kurs dolara zyskuje niespełna 0,2% i porusza się nad poziomem 3,84 zł. W drugiej części tygodnia złotówka oddaje część dotychczasowych zysków, a na rynku widać uspokojenie po dynamicznej deprecjacji z ostatnich kilku tygodni.

USDPLN na wykresie dziennym
USDPLN na wykresie dziennym

Kurs euro również w górę. EURPLN testuje chwilowo poziom 4,28 zł

Oprócz dolara w czwartek odbija także kurs euro, który próbował wybijać poziom 4,28 zł. Ten pełni jednak nadal rolę ważnego oporu i jak na razie EURPLN nie potrafi go pokonać. Spadki zatrzymały się jednak na lokalnym wsparciu 4,27 zł, oddalając przynajmniej na chwilę perspektywę zejścia do 4,24 zł, gdzie wypada ważne wsparcie na minimach z lipca bieżącego roku.

EURPLNDaily 24.10.2019
EURPLN na wykresie dziennym

Kurs franka uporczywie testuje wsparcie. CHFPLN w górę za euro i dolarem

Czwartkowe ruchy na CHFPLN przypominają zachowanie pary walutowej USDPLN. Najpierw kurs franka próbował pogłębiać dotychczasowe minima, zatrzymał się jednak na wsparciu 3,87 zł i odbija obecnie o 0,15% powracając nad 3,88 zł. Strefa trzyma cenę w ryzach od zeszłego tygodnia balansując na granicy 200-okresowej średniej ruchomej. Warto zauważyć, że notowania poruszały się nad nią od połowy maja, a w październiku skutecznie wybijały dynamiczne wsparcie, co teoretycznie może zwiększyć presję podażową.

CHFPLNDaily 24.10.2019
CHFPLN na wykresie dziennym

Funt niezdecydowany pod 4,96 zł. Kurs GBPPLN nadal w okolicach lokalnych maksimów

Chociaż nagłówki dotyczące Brexitu chwilowo ucichły, to kurs funta nadal nie wie jaki kierunek obrać znajdując się w swoistej próżni. Utrzymanie pod lokalnymi maksimami sugeruje jednak, że GBPPLN może wyjść z ostatniej niepewności obronną ręką, a pokonanie 5 zł wydaje się wobec tego jedynie kwestią czasu.

GBPPLNDaily 24.10.2019
GBPPLN na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFacebook jedyną firmą zaangażowaną finansowo w Librę?
Następny artykułMario Draghi i jego ostatnie podrygi na fotelu prezesa EBC
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here