Naga Marketsbudynek FED
Budynek Rezerwy Federalnej (FED) w Waszyngtonie

Dzisiaj i jutro mamy wysyp wystąpień banków centralnych. Jak wpłynie to na kurs złotego i światowe rynki finansowe? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Kurs dolara pozostaje silny pomimo obniżek stóp w USA

Aktualne oczekiwania rynkowe względem Fedu wskazują, iż nie ma prawie żadnych szans, aby były zmienione stopy procentowe na grudniowym posiedzeniu. Jednak kluczowy jest rozkład oczekiwań w przyszłości. W styczniu jest 8% szans na obniżkę, w marcu wzrasta ta wartość do 19%, w kwietniu jest o już 26%, a w czerwcu aż 31%.

Jeżeli krzywa oczekiwań zacznie rosnąć o wiele szybciej to oczywiście może mieć to przełożenie na rynki. Im większe szanse na wcześniejszą obniżkę stóp procentowych tym rynki mogą szybciej dyskontować te oczekiwania – powiedział analityk BOŚ.

W ocenie eksperta Fed nie powinien zbyt szybko powrócić do cyklu obniżek stóp procentowych. Bank centralny USA nie ma powodu, aby wykonywać ruch poprzedzający, gdyż dane z gospodarki amerykańskiej wskazują na stabilną sytuację.

Globalne ryzyka powinny raczej szkodzić funtowi, euro, jenowi itd., a nie dolarowi amerykańskiemu. Brak alternatywy dla dolara sprawia, że pozostaje wyjątkowo silny pomimo dotychczasowych obniżek stóp w USA – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here