Naga MarketsCD-Projekt to bez wątpienia jedna z gwiazd polskiego parkietu. Powodów na poparcie tej tezy jest kilka – firmie udało się stworzyć markę rozpoznawalną na całym świecie przez miliony graczy, a jej akcje drożały w zawrotnym tempie. Dość powiedzieć, że przed rokiem za CDR 112 złotych. Jeszcze bardziej imponujące są wzrosty od 1 stycznia 2018 – od tamtej pory spółka zyskała ponad 127% (do szczytu z 28 sierpnia). Jednak czy nie nadszedł czas na krótką sprzedaż? 


Im wyżej piął się CDR w ostatnich miesiącach, tym głośniej mówiło się o rosnącej bańce na spółce. Jednak trudno się dziwić kupującym, którzy po ogólnoświatowym sukcesie trzeciej części przygód wiedźmina Geralta, podobne nadzieje wiążą z nową grą studia – Cyberpunk 2077. Jej trailer opublikowany przy okazji ostatnich targów E3 obejrzano już ponad 15,6 miliona razy.

Wszystko w cenie?

O Cyberpunk 2077 wiadomo było już od dawna, choć zarząd odpowiednio dawkował informacje na temat gry. Bez wątpienia przysłużyło się to kursowi akcji CDR, które pod koniec sierpnia osiągnęły swój historyczny szczyt na poziomie 222,4 PLN. Jednak w momencie największej ekscytacji wzrostami… te zaczęły hamować.

Przełom sierpnia i września wiązał się z dynamicznymi spadkami, które zatrzymały się dopiero na wsparciu w rejonie 170,00 PLN. Od tamtej pory cena z uporem pnie się w górę, docierając do zniesienia 50% ostatniego impulsu spadkowego.

Zasadniczym pytaniem pozostaje – czy ostatnie spadki były jedynie korektą wywołaną księgowaniem zysków, czy początkiem głębszej wyprzedaży, która trwać będzie aż do pierwszych raportów sprzedaży nowej gry CD-Projekt?

Na ten moment wydaje się, że sierpniowo-wrześniowe spadki były świetną okazją do zakupów. Również sytuacja techniczna na wykresie nie zmienia swojej wymowy – bazując na średnich musimy przyznać rację stwierdzeniu, że byki nadal są w większości. 

Niemniej jednak posiadacze długich pozycji na CDR powinni zwrócić uwagę na price action najbliższych dni. Cena zbliża się od dołu do średniej 50 SMA (kolor niebieski) oraz zlokalizowanego w tym rejonie zniesienia 61,8% ostatniego impulsu spadkowego. Brak zdecydowanego wybicia tego oporu może oznaczać problemy byków i być okazją do zamknięcia długich pozycji lub otworzenia shortów.

Choć szanse na spadki jakich doświadczyliśmy pod koniec sierpnia są raczej nikłe, to ewentualne problemy z pokonaniem okolic poziomu 201,5 PLN może być pierwszym sygnałem słabości popytu i prawdopodobnym początkiem dalszych spadków lub rozwinięcia się konsolidacji z pierwszym poziomem docelowym w rejonie średniej 100 SMA (kolor zielony).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here