Naga MarketsClone troopers podczas fanowskiego zlotu Gwiezdnych Wojen

Maltański odpowiednik naszej rodzimej KNF – Malta Financial Services Authority (MFSA – opublikował dzisiaj ostrzeżenie dotyczące operatora strony internetowej fxddtrade.com, który próbuje podszywać się pod popularnego brokera detalicznego FXDD.


Witryna łudząco przypomina oryginalną, co ma wprowadzać w błąd mniej spostrzegawczych inwestorów sugerując, jakoby korzystali z usług sprawdzonego i licencjonowanego podmiotu. Fxddtrade.com informuje, że posiada licencję MFSA. O ile oryginalny podmiot FXDD Malta Limited posiada autoryzację od 2010 roku (link) to FXDD Trade nie widnieje w oficjalnym rejestrze. W związku z tym warto zachować szczególną ostrożność i wstrzymać się od podejmowania jakiejkolwiek aktywności handlowej, w którą zaangażowany byłby nieuczciwy podmiot.

Źródło: Comparic.pl

Jak widać na powyższej grafice znaki graficzne oryginalnego, licencjonowanego podmiotu oraz podszywającej się pod niego firmy są niemal identyczne – łatwo więc wpaść w pułapkę. Pełna lista ostrzeżeń MFSA dostępna jest pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here