Naga MarketsPosiadasz długoterminowe, aktywne zlecenia na GPW? Jeżeli tak, to z dniem 1 marca będziesz musiał wprowadzić je ponownie. Zgodnie z lutową uchwałą podjętą przez zarząd giełdy z dniem 1 marca arkusze zleceń zostaną wyczyszczone, a znajdujące się w nich do tej pory stare zlecenia utracą swoją ważność.


Dodatkowa „czystka” wynikiem wprowadzenia nowych kroków notowania

Na podstawie § 110 ust. 11 Regulaminu Giełdy oraz § 25 ust. 10 Załącznika Nr 2 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu, Zarząd Giełdy postanawia, że wszystkie zlecenia maklerskie przekazane na giełdę oraz do alternatywnego systemu obrotu, które nie zostaną zrealizowane do dnia 1 marca 2019 r. (włącznie), tracą ważność w tym dniu – po zakończeniu sesji giełdowej oraz odpowiednio po zakończeniu dnia obrotu w alternatywnym systemie obrotu” – informowała GPW w uchwale nr 62/2019.

Regularne czyszczenie arkusza zleceń ma miejsce co roku, po ostatniej sesji grudniowej. Tym razem GPW zdecydowała się jednak wprowadzić dodatkową „czystkę” ze względu na zmiany kroków notowań, które wchodzą w życie z dniem 4 marca 2019 roku. „Od 4 marca 2019 roku na GPW będą obowiązywały nowe kroki notowania, co oznacza, że akcje i inne instrumenty finansowe będą notowane z dokładnością do czterech miejsc po przecinku” – informowała giełda w styczniu br.

Informacja o wyczyszczeniu arkusza zleceń jest istotna przede wszystkim dla inwestorów długoterminowych, posiadających aktywne zlecenia, ale również i zabezpieczenia stop-loss. Nawet jeżeli zostały złożone na dłuższy horyzont czasu to z datą 1 marca ulegną wygaszeniu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here