Naga MarketsJednym z najistotniejszych tematów europejskiego ringu politycznego, który najprawdopodobniej nie będzie obojętny dla rynków finansowych, jest druga tura wyborów prezydenckich we Francji. Brokerzy detaliczni FX/CFD w związku z tym wydarzeniem – podobnie jak przed pierwszą turą – zmieniają warunki handlowe przygotowując się do wzmożonej zmienności i silnych, trudnych w przewidzeniu ruchów.


Emmanuel Macron czy Marine Le Pen?

W walce o fotel prezydenta pozostało dwóch kandydatów – 7 maja Francuzi zdecydują czy to Marine Le Pen, czy też Emmanuel Macron ostatecznie przejmą rolę głowy państwa. Zdaniem ekspertów zwycięstwo tej pierwszej przełoży się na osłabienie euro i niemieckiego DAXa (w związku z euro sceptycyzmem), natomiast Macron najpewniej umocni walutę Eurozony.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sondaże oraz wyniki finalnej debaty przemawiają za kandydatem o bardziej scentralizowanych poglądach – spora cześć analityków wierzy jednak, że Le Pen będzie w stanie sprawić niespodziankę i zaskoczyć nie tylko wyborców, ale również i traderów.

Admiral Markets wprowadza weekendowe zmiany

Zmiany zostaną wprowadzone w piątek 05.05.2017 o godz. 00:00 EET i będą obowiązywać do godz. 12:00 EET w poniedziałek 08.05.2017. Zmiany będą obejmować wzrost wymogów depozytowych dla wszystkich instrumentów na wszystkich rodzajach rachunków, co oznacza, że oferowana najwyższa dźwignia finansowa zostanie ograniczona do 1:50 (2% depozyt zabezpieczający).

Dodatkowo, w każdej chwili może zostać włączony tryb Close Only (tylko do zamknięcia) dla dowolnych instrumentów.

Należy zwrócić uwagę, że dla wszystkich pozycji zostaną zastosowane podwyższone wymogi dotyczące depozytów zabezpieczających, włącznie z tymi, które zostały otwarte przed wprowadzeniem powyższych warunków.

mForex podnosi depozyty zabezpieczające

W związku z zaplanowaną na 7 V 2017 drugą turą wyborów prezydenckich we Francji, na początku przyszłego tygodnia należy spodziewać się zwiększonej zmienności oraz możliwości wystąpienia luk cenowych, szczególnie podczas niedzielnego i poniedziałkowego otwarcia poszczególnych instrumentów. Z tego powodu od godziny 16:30 w piątek (5 V 2017 r.) do godziny 9:30 w poniedziałek (8 V 2017 r.) zmianie ulegną depozyty zabezpieczające dla:

 • kontraktów CFD na francuski indeks giełdowy FRA40.f (zmiana z minimum 2% do minimum 4%);
 • kontraktów CFD na pozostałe indeksy europejskie (zmiana z minimum 2% do minimum 3%);
 • kontraktów CFD na złoto (zmiana z minimum 2% do minimum 3%);
 • par walutowych z EUR, PLN, CHF, JPY i HUF  (nowy depozyt zabezpieczający to minimum 2%).

Wzrost wartości depozytów dotyczy także pozycji zhedgowanych. Przypominamy również, że pozycje przeciwstawne nie zabezpieczają przed ryzykiem StopOut wynikającym ze wzrostu spreadów rynkowych. Zmiana depozytów dotyczy również pozycji otwartych przed 5 V 2017 r.

W XM dźwignia w dół nawet do 25:1

Od godz. 17:00 czasu serwera (strefa czasowa GMT+3) w piątek 5 maja 2017 roku, wymóg marginesu dla wszystkich pozycji (dla otwarcia nowych pozycji oraz utrzymywania istniejących pozycji) zostanie tymczasowo podniesiony dla wszystkich instrumentów do:

 • 2% (dźwignia 50:1) dla wszystkich par walutowych, złota i srebra oraz
 • 4% (dźwignia 25:1) dla wszystkich kontraktów CFD na indeksy giełdowe i towary.

Powyższy środek tymczasowy zostanie całkowicie zniesiony dla wszystkich pozycji, a wymogi marginesu powrócą do standardowych poziomów zgodnie z ustawieniami dźwigni na koncie każdego Klienta najpóźniej w poniedziałek 8 maja 2017 roku po ogłoszeniu wyników drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji.

Pozostali brokerzy, którzy ogłosili zmianę warunków handlowych

Poniżej lista mniej popularnych wśród polskich klientów detalicznych brokerów, którzy również zmieniają warunki handlowe przed wyborami:

 • IronFX – dźwignia 25:1 na parach krzyżowych z EUR oraz europejskich indeksach giełdowych
 • AAAFx – dźwignia 25:1 na europejskich indeksach, dźwignia 50:1 na głównych parach walutowych z EUR
 • AxiTrader – lewar 33:1 na DAX30, CAC40
 • IC Markets – lewar 50:1 w przypadku CFD na indeksy
 • Pepperstone – dźwignia 50:1 w przypadku CFD na indeksy

Powyższy post będzie aktualizowany wraz z napływem informacji od innych popularnych brokerów detalicznych w związku ze zmianą warunków handlowych przed wyborami prezydenckimi we Francji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here