Naga MarketsFMA – austriacki regulator uważa, że istnieje podwyższone ryzyko w transakcjach na wirtualnych walutach, takich jak Bitcoin dlatego banki powinny traktować krypto-transakcje jako podejrzane dopóki nie okaże się że jest inaczej.


Agencja chce także podjęcia przez banki dodatkowych kroków mających na celu uniemożliwienia prania brudnych pieniędzy. Banki powinny “zwracać szczególną uwagę” oraz sprawdzać pochodzenie funduszy.

“Biorąc pod uwagę wysoki stopień anonimowości wirtualnych walut, ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu jest podwyższone”– czytamy w liście

W podobnym tonie wypowiedzieli się ostatnio Ewald Nowotny, szef banku centralnego Austrii oraz Mark Carney, który powiedział, że nadszedł czas zakończenia ery kryptowalutowej anarchii. Zalecenia FMA mają na celu uniemożliwienie wejścia do systemu finansowego “podejrzanych” pieniędzy poprzez m.in:

  • badanie, czy giełdy z którymi współpracują klienci banków posiadają przepisy dot. zwalczania prania brudnych pieniędzy,
  • prośby do klientów o przedstawienie dowodów zawarcia transakcji,
  • kończenie relacji z klientami, którzy nie chcą się poddać kontroli.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWtorkowy przegląd rynków – USD największym przegranym sesji
Następny artykułKiedy wybicie z konsolidacji litecoina?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here