Naga Markets


Markit Economics opublikował dziś wstępne dane dotyczącem wskaźnika PMI m. in. dla Niemiec oraz całej strefy euro. O ile wskazują one na widoczny wzrost w sektorze usługowym, to jeśli chodzi o przemysł można zauważyć delikatną stagnację.

Dane z Niemiec zaprezentowane zostały o godz. 9:30. Jak się okazało przemysłowy PMI za kwiecień (dane wstępne) wyniósł 58,1 przy poprzedniej wartości na poziomie 58,2 i prognozie 57,6, co plasuje go na 9-miesięcznych minimach.

Lepiej było w usługach, gdzie PMI na poziomie 54,1 znalazł się na 2-miesięcznym szczycie, wobec marcowego odczytu na 53,9.

Dane ze strefy euro opublikowano o godz. 10-tej. Podobnie jak w przypadku odczytu z Niemiec, usługowy PMI uplasował się na 2-miesięcznych maksimach (poziom 55 punktów wobec 54,9 w marcu.

Z kolei przemysłowy wskaźnik na poziomie 55,8 zaliczył 17-miesięczny dołek. W marcu natomiast odczyt wskazywał na 55,9.

Eurodolar na nowych minimach

Kurs głównej pary walutowej osunął się na zamknięciu ubiegłego tygodnia pod kluczową linię trendu biegnącą od dołka z kwietnia 2017 r. i dotarł do lokalnego obszaru wsparcia w obrębie poziomu 1.2250.

Jak widać na poniższym wykresie 1-godzinnym, po publikacji wstępnych danych dotyczących wskaźnika PMI pogłębione zostały ubiegłotygodniowe minima i cena ponownie testuje obszar wsparcia.

Przełamanie wymienionego wyżej wsparcia otwierałoby drogę do kolejnej strefy blisko 1.2154. Z kolei w przypadku odbicia warto obserwować obszar stanowiony przez przełamaną linię trendu i lokalny poziom 1.2305.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COM

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolska: wyniki sprzedaży detalicznej zdecydowanie powyżej prognoz
Następny artykułNiedźwiedzi tryb na EURUSD
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here