Naga MarketsDzisiejszego poranka punktualnie o 9:55 poznaliśmy dane wskaźnika PMI dla przemysłu publikowanego przez Markit Economics dla kilku europejskich gospodarek (w tym Niemiec) oraz o 10:00 dla całej strefy euro. Wskaźnik PMI bada grupę 600 managerów w przedsiębiorstwach, którzy oceniają swoją kondycję ekonomiczną, nowe zamówienia i zatrudnienie.


Wzrost aktywności usługowej w Niemczech poniżej oczekiwań

Zarówno w przypadku Niemiec jak i całej strefy euro, prognozy zakładały, że wzrost aktywności w sektorze usług utrzyma się na poziomie przedstawianym w trakcie wstępnych publikacji, odpowiednio 55,2 (Niemcy) oraz 54,4 (UE).

W Niemczech usługowy PMI znalazł się na poziomie 55,0, a zatem był niższy od prognoz i szacunkowych danych. Był natomiast wyższy od odczytu z poprzedniego miesiąca (54,1), co sprawia, że znalazł się na 6-miesięcznym szczycie.

Najszybciej wzrastały wskaźniki dotyczące pośrednictwa finansowego oraz usług pocztowych i telekomunikacyjnych. Inne usługi (w tym opieka zdrowotna, edukacja i inne usługi osobiste) odnotowały najwolniejszy wzrost aktywności, choć od lipca pojawił się wzrost w także w tym sektorze.

Rośnie europejskie PMI

Ostateczne dane wskazują na wzrost aktywności w usługach do poziomu 54,4 wobec 54,2 poprzednio. Dane te zgodne są z szacunkowym odczytem.

Jak komentował Chris Williamson z IHS Markit:
“Indeks PMI dla strefy euro wskazuje na niedawny silny wzrost aktywności biznesowej, nowych zamówień i zatrudnienia w sierpniu. Jednak ekspansja wygląda coraz bardziej nierównomiernie, a nastroje w biznesie stały się bardziej niespokojne w okresie letnim.”

EURUSD testuje ponownie wsparcie na 1.1550

Notowania Eurodolara osuwają się od początku sesji europejskiej i ponownie dotarły do strefy wsparcia w obrębie 1.1550. Po odczycie usługowego PMI kurs umacnia się i jeśli wsparcie wytrzyma, może ponownie zmierzać do maksimów sesji na 1.1607.

Alternatywnie, zejście notowań pod wczorajsze minima będzie zapowiadało potencjał do spadku w kierunku dolnego ograniczenia strefy wsparcia na 1.1509.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here