Naga MarketsUsługowe ISM w USA spada do 56,9 pkt. Impuls do przecen na Wall StreetOpublikowane o godz. 16:00 dane ISM dla usług wypadły bez rewelacji. Po pozytywnym zaskoczeniu przemysłowym ISM dwa dni temu, rynek spodziewał się też jakiejś premii.

Tymczasem w sierpniu usługowy ISM spadł do 56,9 pkt. z 58,1 pkt. przy szacunkach na poziomie 57,0 pkt. To stało się impulsem do przeceny na Wall Street – w efekcie S&P500 wymazał całą wczorajszą, pokaźną zwyżkę. Korekta na Wall Street sprawiła, że USD nie stracił po publikacji gorszych danych. Niewykluczone jednak, że to się zmieni. Ruch na S&P500 był dość dynamiczny, co może zachęcić do kupowania tych, który trzymają się gry z obowiązującym trendem. Niemniej pewnym ryzykiem dla giełd może być przedłużające się zamieszanie wokół przyjęcia tzw. czwartego pakietu fiskalnego (kongresmeni wrócili z urlopów, ale szanse na zawarcie kompromisu nie uległy poprawie. Zagadką mogą być też jutrzejsze dane Departamentu Pracy USA, jakie poznamy o godz. 14:30.

Niemniej z czysto technicznego punktu widzenia istnieje duże prawdopodobieństwo, że EURUSD miał dołek dzisiaj rano poniżej poziomu 1,18. Potwierdzeniem tego będzie wybicie ponad 1,1850, co otworzy drogę do powrotu w stronę 1,1930.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny FUS500

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here