Naga MarketsUseme rozpoczął emisję crowdfundingową, chce pozyskać 2,5 mln złWarszawa, 06.10.2021 (ISBnews) – Useme rozpoczął emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego promowaną przez platformę Crowdway, podała spółka. Celem spółki jest pozyskanie 2,5 mln zł. Do końca 2023 r. Useme rozważa debiut na giełdzie.

Fintech planuje pozyskać łącznie 2,5 mln zł. 1,5 mln zł przeznaczy na ekspansję zagraniczną, a 1 mln na inwestycje technologiczne, w tym automatyzację rozliczeń, podano.„Strategia ekspansji zagranicznej Useme została poprzedzona badaniami rynku, szkoleniami zespołów i testowymi kampaniami marketingowymi. Jesteśmy dobrze przygotowani do skalowania biznesu. Do 2025 roku chcemy zwiększyć udział wpływów z zagranicy z obecnych ok. 20 do 50% wszystkich przychodów firmy. W pierwszej kolejności interesują nas rynki: Ukrainy, Rumunii, Rosji i kraje bałkańskie. Równocześnie zintensyfikujemy działania sprzedażowe nakierowane na pozyskanie zleceniodawców z rynków Europy Zachodniej” – powiedział prezes Useme Przemysław Głośny, cytowany w komunikacie.

Pozyskane przez crowdfunding środki posłużą także rozbudowie zespołu IT i wdrażaniu nowych rozwiązań. Pierwszym kierunkiem będzie automatyzacja rozliczeń umów, co przyspieszy ich obsługę bez zwiększania zatrudnienia. W roku 2022 spółka chce umożliwić rozliczenia w kryptowalutach, wskazano również.

„Jako spółka technologiczna nieustannie rozwijamy naszą platformę. W latach 2020-2021 całkowicie ją przebudowaliśmy, właściwie pisząc ją od podstaw. Zmieniliśmy całkowicie layout serwisu, ścieżki użytkowników, identyfikację wizualną. W efekcie na wiosnę 2021 zadebiutowała platforma, która jest gotowa pod dalszą rozbudowę. Mając na względzie wygodę użytkowników oraz bezpieczeństwo transakcji, wprowadzimy topowej klasy rozwiązania fintechowe” – zakończył Głośny.

Useme to platforma pracy zdalnej oraz narzędzie do jej rozliczania. Dotychczas zarejestrowało się na niej ponad 100 tys. użytkowników, w tym ponad 75 tys. freelancerów i 25 tys. firm – zleceniodawców.

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here