Naga MarketsUseme.com chce pozyskać 2,5 mln zł z crowdfundingu: ruszyła emisja akcjiUseme S.A., lider rozliczania pracy zdalnej w Europie Centralnej, rozpoczął emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego. Celem spółki jest pozyskanie 2,5 mln zł na ekspansję zagraniczną oraz rozwój technologii. Do końca 2023 r. Useme S.A. rozważa debiut na giełdzie.

  • Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka audycji „CrowdTalks”, w którym Michał Stanek przybliża tematy związane z crowdfundingiem. 
  • Gościem Comparic24.tv jest Przemysław Głośny, prezes i założyciel Useme S.A.
  • Useme posiada obecnie 150 tys. użytkowników i prognozowane przychody rzędu 170 mln zł w perspektywie kolejnych dwóch latUseme S.A. rozpoczął emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego

Kampania Useme promowana jest przez platformę Crowdway. Zapisy na akcje ruszyły w środę o godz. 9:00.

Fintech, który od blisko 8 lat oferuje najpopularniejszą w Europie Centralnej platformę Useme.com do łatwego rozliczania pracy zdalnej między freelancerami i zleceniodawcami, planuje pozyskać łącznie 2,5 mln zł. 1,5 mln zł przeznaczy na ekspansję zagraniczną, a 1 mln na inwestycje technologiczne, w tym automatyzację rozliczeń.

– Strategia ekspansji zagranicznej Useme została poprzedzona badaniami rynku, szkoleniami zespołów i testowymi kampaniami marketingowymi. Jesteśmy dobrze przygotowani do skalowania biznesu. Do 2025 roku chcemy zwiększyć udział wpływów z zagranicy z obecnych ok. 20 do 50% wszystkich przychodów firmy. W pierwszej kolejności interesują nas rynki: Ukrainy, Rumunii, Rosji i kraje bałkańskie. Równocześnie zintensyfikujemy działania sprzedażowe nakierowane na pozyskanie zleceniodawców z rynków Europy Zachodniej  powiedział Przemysław Głośny, Prezes Zarządu Useme S.A.

Pozyskane przez crowdfunding środki posłużą także rozbudowie zespołu IT i wdrażaniu nowych rozwiązań. Pierwszym kierunkiem będzie automatyzacja rozliczeń umów, co przyspieszy ich obsługę bez zwiększania zatrudnienia. W roku 2022 spółka chce umożliwić rozliczenia w kryptowalutach.

Jako spółka technologiczna nieustannie rozwijamy naszą platformę. W latach 2020-21 całkowicie ją przebudowaliśmy, właściwie pisząc ją od podstaw. Zmieniliśmy całkowicie layout serwisu, ścieżki użytkowników, identyfikację wizualną. W efekcie na wiosnę 2021 zadebiutowała platforma, która jest gotowa pod dalszą rozbudowę. Mając na względzie wygodę użytkowników oraz bezpieczeństwo transakcji, wprowadzimy topowej klasy rozwiązania fintechowe  – dodał Przemysław Głośny.

W pierwszym półroczu 2021 r. spółka Useme S.A. osiągnęła 25 mln złotych przychodu, przy dynamice +86% w porównaniu do analogicznego okresu 2020. Prognozy zakładają, że do końca bieżącego roku przychód netto spółki przekroczy wartość 54 mln zł, w 2022 roku będzie to blisko 89 mln zł, a w 2023 r. ponad 157 mln zł. Na platformie Useme.com łącznie zarejestrowało się ponad 150 000 użytkowników, z czego ponad 60% to aktywni użytkownicy serwisu.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lotosu | aktualny kurs dolar lew | akcje kghm | kryptowaluty kurs | celon pharma akcje notowania | cdr giełda | cdprojekt cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here