Naga Markets100,000 Lira Turkish old banknote, frontW ostatnich dniach ubiegłego tygodnia zwracałem uwagę, że obserwowane gwałtowne umocnienie dolara amerykańskiego w stosunku do tureckiej liry zaczyna przejawiać objawy zadyszki. Poziom RSI w strefie wykupienia na skali czasowej D1, H4 czy H1 sugerował nadchodzącą korektę. Piątkowa sesja po godzinie 16.30 i nastąpiła realizacja scenariusza nieuchronnej korekty. Wybicie szczytu  przez potencjalną falę b korekty może sugerować jej rodzaj: pędząca lub nieregularna.

W mojej opinii nadal w mocy pozostają poprzednio wyznaczone poziomy wsparć i oporów. Możliwe pogłębienie obecnych spadków w rejon 2.58-2.57 gdzie znajduje się najbliższe wsparcie oraz nieco niżej w rejon 2.55-2.60 wyznaczający teoretyczny zakres fali 4 i dopiero wtedy ataki na kolejne szczyty wyznaczone przy użyciu metody projekcji zasięgów i zniesień zewnętrznych Fibonacciego na szeroką strefę 2.72-2.80- 2.92.

Wykres zdaje się nam podpowiadać przyszły istotny rejon wsparcia – 2.515-2.505 zaznaczony ciemniejszym kolorem zielonym, to korelacja szczytu poprzedniego impulsu oraz zakres overbalance (pomarańczowy prostokąt).  Pokonanie tej strefy może wprowadzić więcej zamieszania w interpretacji wykresu i zwiększa szanse na spadki nawet w rejon 2.34-2.39.

USDTRY.H4.2015.03.09

Autor analizy: Arkadiusz Staniszewskitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here