Naga MarketsPróba zamachu stanu w Turcji jaka miała miejsce w piątek odbiła swoje piętno na wykresach liry tureckiej. Pary walutowe z dolarem jak również z euro mocno urosły w ostatniej godzinie piątkowego handlu. Pomogła w tym ograniczona płynność w godzinach wieczornych, co dla USDTRY zakończyło się osiągnięciem 6-miesięcznego maksimum.
Próba zamachu stanu bardzo szybko zakończyła się fiaskiem, jednak trudno mówić, że wszystko wróciło już do normy. Do kontrataku przystąpił prezydent Erdogan, który przy tej okazji dokonuje czystek m.in. wśród sędziów i w wojsku. Na rynku w dalszym ciągu trwa niepewność, ale po rozpoczęciu poniedziałkowej sesji już przy normalnej płynności piątkowe ruchy, są korygowane.

EURTRY

Piątkowy ruch wzrostowy EURTRY zakończył się bardzo blisko oporu, który usytuowany jest w rejonie 3.3300. Natomiast poniedziałkowe otwarcie notowań nastąpiło niemal 500 pipsów niżej. EURTRY od dwóch miesięcy porusza się pomiędzy wsparciem 3.1830, a oporem 3.3300 i obecnie również nie nastąpił tu żaden przełom. Dopóki nie nastąpił przełamanie jednego z tych poziomów to handel w dalszym ciągu toczył się będzie pomiędzy wskazanymi poziomami.

Wykres EURTRY dla interwału H1.
Wykres EURTRY dla interwału H1.

USDTRY

Bardziej znaczący wydawał się piątkowy ruch na USDTRY ponieważ piątkowe notowania zakończyły się powyżej oporu na poziomie 3.0000. Gdyby wzrosty były kontynuowane to para walutowa szybko osiągnęła by opór na poziomie 3.0610 (w tym rejonie znajdują się maksima z 2015 roku). Póki co tak się jednak nie stało i również otwarcie notowań na USDTRY nastąpiło ze sporą luką w dół. Tym samym para wróciła do ruchu pomiędzy wsparciem 2.8750, a oporem 3.0000.

Wykres USDTRY dla interwału H1.
Wykres USDTRY dla interwału H1.

WEZMĘ UDZIAŁ W WEBINARZE

Indeks XU100

Turecki indeks XU100 otworzył się sporą luką bessy 3,5% poniżej piątkowego zamknięcia i po krótkiej próbie przejęcia kontroli przez popyt ruch spadkowy jest kontynuowany.
Warto zauważyć, że w tak dramatyczny sposób przerwany został wzrostowy rajd popytu, który trwał od niemal miesiąca i zaprowadził turecki indeks 1.5% poniżej istotnego oporu (83900 pkt). Do najbliższego istotnego wsparcia brakuje obecnie 6.5%, a usytuowane jest ono na poziomie 75000 pkt.

Wykres tureckiego indeksu XU100 dla interwału D1.
Wykres tureckiego indeksu XU100 dla interwału D1.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here