Naga MarketsSytuację tak egzotycznych crossów jak USD/SEK poruszamy zwykle w oddzielnym cyklu prowadzonym przez Arka Jóźwiaka. Niemniej jednak wykres pary korony szwedzkiej do amerykańskiego dolara jest na tyle ciekawy, że warto poświęcić mu oddzielny wpis.


USD/SEK porusza się w trendzie wzrostowym od marca 2014 roku. Ostatni silny impuls wzrostowy rozpoczął się jednak w sierpniu tego roku. We wrześniu 2016 doszło z kolei do wybicia kanału spadkowego, w którym cross konsolidował od dłuższego czasu:

usdsekweeklyJeżeli uznać zaznaczony kanał za formację flagi, wówczas czekają nas jeszcze spore wzrosty na wykresie USD/SEK.

Na wykresie dziennym dostrzegamy jednak pierwsze oznaki osłabienia byków na szwedzkim crossie. Pod koniec grudnia para przetestowała poziom 0,8990 – dołek z początku miesiąca. Mimo dość głębokiej korekty, USD/SEK zakończyło ostatnią sesję minionego roku powyzej kolejnego wsparcia – 9,0760.

Strefa znajdująca się pomiędzy tymi dwoma poziomami wydaje się być decydująca dla przyszłości trwającego trendu wzrostowego. Jeśli USD/SEK po ostatniej sesji powróci do wzrostów, wówczas najbliższym poziomem oporu będą ostatnie szczyty. Gdyby jednak para zniosła dzisiejsze, nieśmiałe wzrosty i ponownie wkroczyła w wyznaczoną strefę, wówczas można zacząć przygotowywać się do zmiany tendencji na wykresie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here