Naga MarketsPara USD/PLN wzięła pierwszy lokalny poziom wsparcia nurkując z 3.8500 na fali ucieczki inwestorów od dolara po rozczarowaniu sytuacją w Chinach i nowymi perspektywami dla polityki monetarnej w USA.

Układ dołków i szczytów na wykresie dziennym wskazuje na powstanie trójkąta, jednak wzrost zmienności może pogłębić korektę wykonaną między marcem a majem bieżącego roku. Przed nami kluczowy poziom wsparcia broniący trójkąta na 3.65, a dalej podwójne dno i pierwsza ekspansja Fibonacciego w tej korekcie po 3.55/55. Targetem dla niedźwiedzi będzie prawdopodobnie poziom 3.40 i korekta harmoniczna AB=CD.

XM_2408_USDPLNDaily

Fundamentalnie złotówka wydaje się mieć ograniczone możliwości dla umocnienia. Dopóki spekulacyjne longi na dolarze są zamykane, złoty będzie zyskiwał, kiedy jednak inwestorzy przerzucą się na wycenianie kryzysu w Chinach na walutach EM – złotówka może mieć poważne kłopoty. Najbardziej prawdopodobny wydaje mi się scenariusz z odbiciem od 3.55, uformowanie podwójnego dna i test 4.00 zł – całość jeszcze w tym roku.


logo_xm_2Analiza powstała przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: WebinariaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here